Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σκέπτομαι να πάω Διακοπές στην Ρόδο για 4-5 μέρες τέλος Ιουλίου.

Που μου προτείνετε να μείνω? Μέσα στην πόλη ή έξω? Θέλω λογικές τιμές όσον αφορά στο κόστος διαμονής. Δεν θελω φαληράκι.Προτιμώ ξενοδοχείο δίπλα στην θάλασσα.Εαν μείνω στην πόλη θα είναι καλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρεις κάποιος πληροφορίες για τα campings στη Ζάκυνθο? Καθαριοτητα, οργάνωση, τιμές.. Μην παω εκει κ πληρώνω 3 ευρω τον καφέ σε πλαστικο οπως στην Ελαφόνησο. Thanks in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους

Σκεφτομαστε με την παρέα να παμε διακοπες στην Ικαρια και θα ηθελα να μου πουν οσοι γνωριζουν π.χ εχουν παει ή μενουν εκει πληροφοριες σχετικα με την διαμονη στο νησι .Θα ήθελα να μου προτεινεται καποια ξενοδοχειο , ομορφες παραλιες καθως και τις εντυπωσεις σας απο το νησι

Θα παμε μεσα στο 1 15μερο του Αυγουστου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ξέρεις κάποιος πληροφορίες για τα campings στη Ζάκυνθο? Καθαριοτητα, οργάνωση, τιμές.. Μην παω εκει κ πληρώνω 3 ευρω τον καφέ σε πλαστικο οπως στην Ελαφόνησο. Thanks in advance!

 

Δηλαδή θες να μου πεις οτι δεν σου άρεσε το camping στην Ελαφόνησσο; :fear:

Πέρα απο αυτό το γεγονός δείχνεις να θέτεις σαν πρώτο κριτήριο την οργάνωση του camping παρά το ίδιο το μέρος που θέλεις να επισκεφτείς ;

Παράδειγμα , στις παρακάτω φώτο -παραλία Σίμου στην Ελαφόνησσο- βλέπουμε μια "τυπική" άποψη της παραλίας όπου απο πίσω στεγάζεται το camping :

100_2896.jpg

100_2893.jpg

100_2994.jpg

 

ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Ο ΚΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΙ ?

 

Beauty is in the eye of the beholder αδερφε, αλλά αν δε σου άρεσε το οργανωμένο camping στην Ελαφόνησσο , ΑΝ πας Ζάκυνθο καλύτερα να προτιμήσεις να μείνεις σε πολυτελές ξενοδοχείο γιατί απο camping το μέρος είναι ΑΘΛΙΟ !

 

Να υποθέσω οτι για ελεύθερο ούτε ζήτηση έτσι; .... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψήθηκε ταξιδάκι Μπρατισλάβα-Βουδαπέστη-Καρπάθια-Βουκουρέστι. Ενδιάμεσοι σταθμοί, Oradea, Cluj, Brasov.

 

Με εξαίρεση την πρώτη, πείτε ό,τι ξέρετε για τα υπόλοιπα παρακαλώ =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να επισκεφθώ αυτά τα δύο μέρη φέτος αλλά δεν έχω ξαναπάει. Στο ένα νησι λέω να πάω σε camping και στο άλλο σε δωμάτιο. Μπορεί να προτείνει κανείς τίποτα? Ποιό απο αυτα έχει καλό camping και που? Και ποιές περιοχές είναι καλές να ψάξω για δωμάτιο(στο άλλο νησί :))?

Με ενδιαφέρει κυρίως να είναι κοντά σε ωραία παραλία και τα δύο διότι μου χει τύχει να χρειάζεται να κάνω πολυ περπάτημα για να βρώ κάτι καλό.

Κάθε συμβουλή καλοδεχούμενη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θες να μου πεις οτι δεν σου άρεσε το camping στην Ελαφόνησσο; :fear:

Πέρα απο αυτό το γεγονός δείχνεις να θέτεις σαν πρώτο κριτήριο την οργάνωση του camping παρά το ίδιο το μέρος που θέλεις να επισκεφτείς ;

Παράδειγμα , στις παρακάτω φώτο -παραλία Σίμου στην Ελαφόνησσο- βλέπουμε μια "τυπική" άποψη της παραλίας όπου απο πίσω στεγάζεται το camping :

100_2896.jpg

100_2893.jpg

100_2994.jpg

 

ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ Ο ΚΑΦΕΣ ΣΤΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΠΟΤΗΡΙ ?

 

Beauty is in the eye of the beholder αδερφε, αλλά αν δε σου άρεσε το οργανωμένο camping στην Ελαφόνησσο , ΑΝ πας Ζάκυνθο καλύτερα να προτιμήσεις να μείνεις σε πολυτελές ξενοδοχείο γιατί απο camping το μέρος είναι ΑΘΛΙΟ !

 

Να υποθέσω οτι για ελεύθερο ούτε ζήτηση έτσι; .... :rolleyes:

 

Πάντως κι εμένα το camping στην Ελαφόνησο μου φάνηκε αίσχος. ΑΝ ξαναπήγαινα θα προτιμούσα χίλιες φορές ελεύθερο παρά στο συγκεκριμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπερα σε ολους!μετα απο διαφορα σταδια σκεψης ειμαι πλεον μεταξυ ΗΜΜΥ στα χανια κ πληροφορικης αριστοτελειου!με ενδιαφερουν κ οι δυο σχολες αλλα οποια βαλω πρωτη λογικα εκει περναω επομενος θελω να μαθω για τα χανια κατω ποσο παλευετε ι κατασταση!διαβασα κ για θεμα ενως αλλου παιδιου που ειχε φρικαρει τελειος κ δν θελω να βρεθω στην ιδια κατασταση!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..Ετοιμάζομαι να πετάξω για Ισπανία τον Αύγουστο,συγκεκριμένα Barcelona..

Έχω ακούσει πως παιζει πολύ κλέψιμο εκεί..

Υπάρχουν προσωπικά παραδείγματα απο κάποιον που έχει πάει η μένει εκεί?

Κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξω καθώς θα είμαι με την κοπέλλα μου και δεν θα ήθελα να συμβεί κάτι άσχημο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρυσι που είχα πάει δεν είχαμε κανένα τέτοιο συβάν σε όλο το group που πήγαμε, βέβαια στην μητέρα ενός φίλου μου κλέψανε την τσάντα της καθώς πήγαινε στο ξενοδοχείο και είχε ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσα στην τσάντα. Καλό είναι να προσέχεις λίγο, να μην έχετε όλα τα λεφτά σε ένα σημείο και τα χαρτιά σας πάνω σας αν μπορείτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..Ετοιμάζομαι να πετάξω για Ισπανία τον Αύγουστο,συγκεκριμένα Barcelona..

Έχω ακούσει πως παιζει πολύ κλέψιμο εκεί..

Υπάρχουν προσωπικά παραδείγματα απο κάποιον που έχει πάει η μένει εκεί?

Κάποια πράγματα που πρέπει να προσέξω καθώς θα είμαι με την κοπέλλα μου και δεν θα ήθελα να συμβεί κάτι άσχημο...

 

από προσωπική εμπειρία,

προσοχή στον σταθμό λεωφορίων (υπεραστικών) αν χρειαστεί να τον χρησιμοποιήσετε. "πέταξαν" ένα λαπτοπ, μια τσάντα ώμου μέσα σε 2-3''

και το αστυνομικό τμήμα είναι όπως βγαίνεις αριστερά στα 20μ.

 

καλά να περάσετε είναι πανέμορφη πόλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...