Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Λοιπόν, η κάρτα σου έχει χρεωθεί εφ' όσον σου έδωσαν booking ref. number. Γενικά δεν τους ενδιαφέρει να έχουν το e-mail ή ό,τι διάολο δείχνει ο browser, αρκεί να έχουν το σωστό ref. number και να ταιριάζει το όνομά σου με το όνομα αυτού που έκανε την κράτηση. Για διευκόλυνσή τους, εγώ γενικά το'χω τυπωμένο. Δεν έχω συναντήσει μέχρι τώρα πρόβλημα αλλά μία εκτύπωση δεν κάνει κακό. :-)

 

Για την πτήση σου δεν υπάρχει πρόβλημα που έχει ενδιάμεσο σταθμό, όλα θα είναι ΟΚ.

 

Μερικές πτήσεις/εταιρείες έχουν επιλογή για web check-in. Αυτό συνήθως ισχύει όταν δεν έχεις να φορτώσεις βαλίτσα αλλά έχεις μόνο μία τσάντα και την κουβαλάς στην καμπίνα του αεροσκάφους. Τότε σου δίνουν και θέση κατ'ευθείαν από το web check-in.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ααα, πολύ χρήσιμες πληροφορίες μου έδωσες ωραίος ο Paredwse!

 

Και απότι καταλαβα ακόμα και αν η κράτηση έχει γίνει για περισσότερα από 1 άτομο,(στην ίδια απόδειξη) το booking reference number είναι το ίδιο, αυτό που αλλάζει είναι ο αριθμός του εισιτηρίου (ticket number), κάθε επιβάτης έχει διαφορετικό.

 

Σε Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ααα, πολύ χρήσιμες πληροφορίες μου έδωσες ωραίος ο Paredwse!

 

Και απότι καταλαβα ακόμα και αν η κράτηση έχει γίνει για περισσότερα από 1 άτομο,(στην ίδια απόδειξη) το booking reference number είναι το ίδιο, αυτό που αλλάζει είναι ο αριθμός του εισιτηρίου (ticket number), κάθε επιβάτης έχει διαφορετικό.

 

Σε Ευχαριστώ

 

Ακριβώς, έχει γίνει μία κράτηση αλλά έχουν βγει ένα-δύο-τρία εισιτήρια, το καθένα με διαφορετικό νούμερο.

 

Το νούμερο της κράτησης είναι ένα - τα εισιτήρια πολλά.

 

Να'σαι καλά, καλό ταξίδι. Όλα μια χαρά θα πάνε, μην ανησυχείς. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαιράκι, λέω να πάω Dubrovnik.

Ως τώρα έχω συμπεράνει πως οι μοναδικοί τρόποι να πας εκεί από εδώ, είναι πάρε τον ένα και χτύπα τον άλλο:

 

1) Τραίνο για Βελιγράδι, τραίνο από εκεί για Ζάγκρεμπ, λεωφορείο.

2) Αεροπλάνο για Ζάγκρεμπ, με διεθνείς αεροπορικές γιατί καμία μπάτζετ δεν πάει εκεί, λεωφορείο.

3) Αθήνα-Πάτρα-Μπάρι-Ντουμπρόβνικ

 

Έχω πελαγώσει λίγο, πείτε αν έχετε καμιά ιδέα, με βλέπω να νοικιάζω το μπρίκι κανενός ψαρά στην Ηγουμενίτσα.

 

Άποικε, περιμένω απάντηση ειδικά από σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, κάποια στιγμή μέσα στο καλοκαιράκι, λέω να πάω Dubrovnik.

Ως τώρα έχω συμπεράνει πως οι μοναδικοί τρόποι να πας εκεί από εδώ, είναι πάρε τον ένα και χτύπα τον άλλο:

 

1) Τραίνο για Βελιγράδι, τραίνο από εκεί για Ζάγκρεμπ, λεωφορείο.

2) Αεροπλάνο για Ζάγκρεμπ, με διεθνείς αεροπορικές γιατί καμία μπάτζετ δεν πάει εκεί, λεωφορείο.

3) Αθήνα-Πάτρα-Μπάρι-Ντουμπρόβνικ

 

Έχω πελαγώσει λίγο, πείτε αν έχετε καμιά ιδέα, με βλέπω να νοικιάζω το μπρίκι κανενός ψαρά στην Ηγουμενίτσα.

 

Άποικε, περιμένω απάντηση ειδικά από σένα.

 

http://www1.skyeurope.com/EN/Default.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα αυτό αλλά μου φαίνεται τραγικό να έχω ανταπόκριση 2500 χιλιόμετρα παραπάνω. Και έχω δει τις πόλεις αυτές, οπότε θα ήταν μόνο ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε μπορώ να σου προτείνω κάτι, αλλά πρέπει να έχεις σχετικά χρόνο και χρήμα. Φορτώνεις το όχημα στο πλοίο στην Πάτρα, βγαίνετε σχετικά ψηλά στην Ιταλία Ancona ή Venezia βλέπετε Ιταλία (αν δεν έχετε δει)και οδικά καταλήγετε στο Dubrovnik. Οι κροατικές ακτές αξίζουν, είχα πάει πριν χρόνοα με τους γονείς μου, πραγματικά είναι πολύ όμορφες και φαντάζομαι ότι κατάσταση σκηνούλα, παραλία παίζει χαλαρά. Η επιστροφή με δύο πλοία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτρα-Μπάρι και Μπάρι-Ντουμπρόβνικ με φέρρυ, υπάρχουν και πολλά άλλα δρομολόγια Ιταλία-Κροατία που μπορούν να συνδυαστούν με λεωφορείο με τελικό προορισμό το Ντουμπρόβνικ. Φαίνεται κουλό αλλά είναι πιο ξεκούραστο από το τραίνο, φίλος μου πρόπερσι έκανε τον κύκλο. Βρες πρακτορεία ιταλικών εταιρειών, λεπτομέρειες δεν γνωρίζω καθότι ο φίλος αυτοσχεδίαζε σε κάθε διαδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βρει. Κουλ, αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος τελικά, θα ζυγίσω τη διαφορά ώρας με τη διαφορά τιμής και θα δω αν θα πάω θαλασσοδέρνοντας ή αιθεροκαλπάζων. Ευχαριστώ άπαντες για τη βοήθεια ε. =)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...