Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ισως ειναι λιγο καφριλα αυτο που ζηταω, αλλα θα εκτιμουσα ιδιαιτερα την βοηθεια σας.

Το καλοκαίρι που έρχεται, καθως ειναι καλοκαιρι μετα απο πανελληνιες, εχουμε πει με την παρεα να παμε διακοπες στην Παρο.

Θα ηθελα να μου δωσετε λινκς με γενικες πληροφοριες για ο,τι πιθανον χρειαστουμε. Το ξερω οτι ισως να εχει ξαναναφερθει και ζητω συγνωμη.:-)

Περιμενω και pm.

 

εμένα θα μου πει κανεις την γνωμη του? :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

θα παρετε σκηνη και σλιπιν μπαγκ απο πρακτικερ/μαρινοπουλο αν πατε για καμπινγκ που προτεινεται.

θα γνωρισετε πολυ κοσμο εκει γτ παρο πανε ολοι οσοι τελειωσουν το σχολειο.

τι αλλο να θες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα θα μου πει κανεις την γνωμη του? :-(

 

Μην περιμενετε πολλα παντως

η πουντα για μενα ηταν μια αποτυχια με ενα σωρο κοσμο να παει για να ιδρωσει παρα για να κανει μπανιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι να πάω με τη κοπέλα μου διακοπές μια εβδομάδα στο αιγαίο ή χαλκιδική, μέσα αυγούστου, με τον κοινωνικό τουρισμό. Από κρήτη δε βρήκα τίποτα, όλοι είναι δήθεν κλεισμένοι!!

Τι προτείνεται? Η Μήλος τι λέει?? Με ενδιαφέρει γραφικές παραλίες, καλό φαγητό και κλαμπάκια αλλά χωρίς να είμαστε πίτα γύρο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα περυσι Μηλο με την κοπελα μου 1 εβδομαδα. Πολυ καλες παραλιες και παρα πολλες, σχετικα φθηνο αλλα καλο φαγητο απο ζωη (νυχτερινη) μην περιμενεις πολλα..Θα σου το προτεινα παντως.

Κοιτα επισης για Σαντορινη, Ζακυνθο. Κριμα που δεν μπορεις Κρητη. Πηγα πρωτη φορα πριν απο 2 εβδομαδες και ειναι τελεια.

Χαλκηδικη παλι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα περυσι Μηλο με την κοπελα μου 1 εβδομαδα. Πολυ καλες παραλιες και παρα πολλες, σχετικα φθηνο αλλα καλο φαγητο απο ζωη (νυχτερινη) μην περιμενεις πολλα..Θα σου το προτεινα παντως.

Κοιτα επισης για Σαντορινη, Ζακυνθο. Κριμα που δεν μπορεις Κρητη. Πηγα πρωτη φορα πριν απο 2 εβδομαδες και ειναι τελεια.

Χαλκηδικη παλι εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα

Ζάλυνθο έχω πάει. Η Μήλος είναι καλύτερη? Για σύγκρινέ μου τα δύο νησιά . Όταν λες ότι η Μήλος δεν έχει night life, τι εννοείς?Νέκρα? Είναι μεγάλο νησί? Θέλει αμάξι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζακυνθο δεν εχω παει φιλε αλλα εχω ακουσει καλα λογια εχει καλες παραλιες οχι καλυτερες απο Μηλο (οπως μου λενε) περισσοτερο πρασινο η μαλλον πρασινο γιατι η Μηλος ειναι κλασικο αιγαιοπελαγιτικο νησι. Απο ζωη η Μηλος εχει κατι μπαρακια και 1-2 κλαμπ αλλα μην φανταστεις οτι γινεται ξεσαλωμα. Αλλωστε ειναι ζευγαρονησι και αυτο ειναι που σε ενδιαφερει νομιζω. Αμαξι η μηχανακι θα χρειαστεις καθως θα πρεπει να επισκεφτεσε 2-3 παραλιες την μερα αν θες να τις δεις ολες (παρα πολλες). Επισης αν σε ενδιαφερει να κανεις τον γυρο με το καραβακι (παρε προσφορες-προγραμμα εχει και τσουχτερες τιμες) απο τον Αδαμαντα (κεντρικο λιμανι). Εγω πηγα Σεπτεμβριο και ηταν σχετικα πεσμενη η κινηση, (μονο μπαρακια παιζανε) αλλα για Αυγουστο δεν το συζητω. Εινα καλη επιλογη αν δεν εχει παει καποιος μην πω must

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω να βρω εναν προορισμο για τις διακοπες μου κατα προτιμηση νησι που θα μπορω να ξεφυγω απο τους ρυθμους της Αθηνας.Με ενδιαφερει να ειναι ησυχα να εχει ωραιες παραλιες και να μην χρειαζονται να διανυθουν μεγαλες αποστασεις με το αυτοκινητο.Αυτο που ψαχνω δηλαδη ειναι ηρεμια θαλασσα και ξεκουραση.

Θα ηθελα λοιπον να μου προτεινετε προορισμους που εχετε παει για διακοπες η εχετε ακουσει οτι παρεχουν αυτα που ζηταω.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος σκεφτόμαστε για Μήλο/Σίφνο. Καμιά ιδιαίτερη προτίμηση για μέρος για να νοικιάσουμε σε αυτά τα νησιά;

 

vitalpoint --> Σαμοθράκη. Σου ταιριάζει απόλυτα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τη Σίφνο ψάξτε κάπου στην Απολλωνία αν θέλετε να μείνετε στη Χώρα, αν θέλετε να να μείνετε δίπλα σε θάλασσα και να έχει κόσμο σχετικά επιλέξτε Πλατύ Γυαλό, αν θέλετε θάλασσα και μακρυά από τον πολύ κόσμο (το πολύς είναι σχετικό έτσι;) μείνετε στο Βαθύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως να βαδίζω στο μπερλίνο μέσα ιουλίου οπότε για πείτε τι γνωρίζετε. Όχι για διαμονή και τικετ αλλά για πραγμάτα που πρέπει κάποιος να δει μολις πατήσει πόδι στο βερλιν είτε μουσεία είτε μπαρσ είτε που μπόρουμε να αγοράσουμε ωραίο αψες ΚΟΚ. ΜΗΝ αναφέρετε το Reichstag. Είναι στα σχέδια.

 

Εσύ λου(cifer). Εσύ που ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...