Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια πηγα ναυπλιο-τολο-πλακα δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα.ηταν πανακριβα,κινηση πολυ βασικα μου θυμισε λιγο πειραια η ολη φαση.αστρος κυνουριας και τυρος δεν ξερω τι λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ 5 και 15 Ιουλίου θα πάω στη Σεβίλλη. Αν κάποιος έχει προσωπική εμπειρία ή γνώση από άνθρωπο που εμπιστεύεται, ας τη μοιραστεί μαζί μας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου αρέσει αν δεν πας περιμένοντας κάτι υπεργραφίκο και τέλειο.

Περισσότερα δεν μπορώ να σου πω γιατί έχω πάει καιρό πριν.

Πέρνα απέναντι από τον γουαλδακιβίρ στο φάρο της πορτογαλίας αν έχεις αμάξι, πανέμορφο μέρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέρη να πας να δεις κτλ, δε θυμάμαι, δεν ήμουν σε φάση που ενδιαφερόμουν αρκετά ακόμα. Αλλά είναι μια πολύ όμορφη και γραφική πόλη με τη δική της ατμόσφαιρα. Μην πας και περιμένεις να χορεύουν με φωτιές στα καλντερίμια λυγερόκορμες Ισπανίδες με καστανιέτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά!!!

 

Κλείσαμε να πάμε για σίφνο, και πιο συγκεκριμένα στο πλατύ γιαλό.

- Έχετε να προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο-studios να μείνουμε?

- Γενικά κάποιο κάλο προορισμό στο νησί που πρέπει να πάμε?

 

Ευχαριστώωωω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Ισως ειναι λιγο καφριλα αυτο που ζηταω, αλλα θα εκτιμουσα ιδιαιτερα την βοηθεια σας.

Το καλοκαίρι που έρχεται, καθως ειναι καλοκαιρι μετα απο πανελληνιες, εχουμε πει με την παρεα να παμε διακοπες στην Παρο.

Θα ηθελα να μου δωσετε λινκς με γενικες πληροφοριες για ο,τι πιθανον χρειαστουμε. Το ξερω οτι ισως να εχει ξαναναφερθει και ζητω συγνωμη.:-)

Περιμενω και pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καμια μεζονετα για νοίκιασμα? πισινα ψησταρια ειναι απαραιτητα

και να ειναι κοντα σε πολιτισμο και σε νησι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά!!!

 

Κλείσαμε να πάμε για σίφνο, και πιο συγκεκριμένα στο πλατύ γιαλό.

- Έχετε να προτείνετε κάποιο ξενοδοχείο-studios να μείνουμε?

- Γενικά κάποιο κάλο προορισμό στο νησί που πρέπει να πάμε?

 

Ευχαριστώωωω!!!

 

Να προτιμήσετε να μείνετε στον Αρτεμώνα, και να πάτε οπωσδήποτε για μπάνιο στη Χρυσοπηγή. Για φαγητό πολύ ωραία είναι στην οδό ονείρων, αλλά και ακριβούτσικα. Ο Πλατύς Γυαλός και το βαθύ έχουν αρκετό κόσμο, αλλά σαν παραλίες δεν είναι τίποτα σπουδαίο. Έχουν όμως πολύ ωραίες ψαροταβέρνες. Πρέπει να περπατήσετε στο κάστρο (να πάτε κατά τις 7:30 το απόγευμα εκεί να δείτε το σούρουπο) και να περάσετε στο νησάκι που έχει ένα μοναστήρι μετά από 156 σκαλιά (ναι, τα μέτραγα :-)). Εκεί σε παραδοσιακά ζαχαροπλαστία έχει πολύ ωραία μελόπιτα και γιαουρτόπιτα (γλυκά συγγενικά με ραβανί). Μόλις σκοτεινιάσει, έχει ωραία μπαράκια (λίγα μεν, αλλά πολύ όμορφα).

 

Να πω εδώ ότι δεν έχω καμία σχέση με τη Σίφνο, αλλά είναι το μοναδικό νησί που με μάγεψε σε αυτό το βαθμό. Πιστεύω δεν θα μετανοιώσετε για την επιλογή σας!

 

ΥΓ> Ενοικιαζόμενα δε θα προτείνω κάτι συγκεκριμένο, το μόνο που θα πω είναι ότι και τα φθηνότερα δεν είναι απαραίτητα μίζερα. Εμείς είχαμε δώσει πριν 3 χρόνια 40 ευρώ το δίκλινο, και είχαμε ένα πολύ ωραίο δωμάτιο με αποκλειστική βεράντα (μεγαλύτερη από το δωμάτιο), οι άνθρωποι που το είχαν ήταν παραπάνω από φιλόξενοι, πάνω στον κεντρικό δρόμο, 2 λεπτά από τον κεντρικό πεζόδρομο της Χώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει για τιμές για Ιούλη;

Ξενοδοχεία και τέτοια;

Έψαξα στο νετ και δεν βρήκα κάτι ..

 

ποσα θες να χαλασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...