Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46+2, επειδή είσαι καλό παιδί και ακούς καλή μουσική, θα σου προτείνω κάτι που θα καλύψει όλες τις προυποθέσεις που θέτεις.

Άγιος Νικόλαος Κρήτης

 

- Είναι ήσυχο μέρος ακόμα και τον Αύγουστο. Όκ, έχει κόσμο αλλά δεν γίνεται το σύστριγγλο που συναντάς σε τρέντυ νησιά και αλλού στην Κρήτη όπως τα Χανιά.

- Από αμμουδιές άλλο τίποτα. Κρήτη>>all islands.

- Είναι αρκετά γραφικό μέρος, ειδικά τα γύρω χωριά. Η Ελούντα είναι δίπλα, για χίπικο αραλίκι. Το Ηράκλειο 45' by bus για ένα καφέ και ψώνια.

- Έχει το πιο γαμάτο rock bar της Μεσογείου(ποτέ δεν χάλασε κανέναν λίγη υπερβολή) που βλέπει πανοραμικά ένα λιμανάκι άλλο πράμα. Yanni's bar. Είναι λίγο old school αλλά μπορείς να ζητήσεις να ακούσεις 46&2 ή The Grudge, καθώς είχα αφήσει κάποτε μερικά CDάκια για ενθύμιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

46+2, επειδή είσαι καλό παιδί και ακούς καλή μουσική, θα σου προτείνω κάτι που θα καλύψει όλες τις προυποθέσεις που θέτεις.

Άγιος Νικόλαος Κρήτης

 

- Είναι ήσυχο μέρος ακόμα και τον Αύγουστο. Όκ, έχει κόσμο αλλά δεν γίνεται το σύστριγγλο που συναντάς σε τρέντυ νησιά και αλλού στην Κρήτη όπως τα Χανιά.

- Από αμμουδιές άλλο τίποτα. Κρήτη>>all islands.

- Είναι αρκετά γραφικό μέρος, ειδικά τα γύρω χωριά. Η Ελούντα είναι δίπλα, για χίπικο αραλίκι. Το Ηράκλειο 45' by bus για ένα καφέ και ψώνια.

- Έχει το πιο γαμάτο rock bar της Μεσογείου(ποτέ δεν χάλασε κανέναν λίγη υπερβολή) που βλέπει πανοραμικά ένα λιμανάκι άλλο πράμα. Yanni's bar. Είναι λίγο old school αλλά μπορείς να ζητήσεις να ακούσεις 46&2 ή The Grudge, καθώς είχα αφήσει κάποτε μερικά CDάκια για ενθύμιο.

 

 

Επρεπε να ειχα ρωτησει περσι!! Πηγαμε Κρητη περσι και βολοδερναμε σε παραλιες που ειχε τοσο αερα οσο δεν φαντάζεσαι!! Για το βράδυ επειδή είχαμε βάση το ρέθυμνο δεν βρίσκαμε κανένα ροκάδικο γιατι ειχαν φύγει οι φοιτητές και ενώ βρηκαμε ενα καμένο στα Χανιά, δεν πηγαίναμε γιατι η εθνική δεν εχει φωτα!!! Αν ξαναπάμε στο νησί θα ακολουθήσω τις συμβουλές σου!!!

 

Τώρα κοιτάμε για Κουφονήσια, Ιθάκη, Αμοργό, Φολέγανδρο, Κύθηρα αλλά δεν μπορώ να μάθω για νυχτερινή ζωή. Καλές οι παραλίες, ανεκτίμητο το τοπίο αλλά και τι καλύτερο από το να κλείνει το βράδυ με καλή μουσική και μπυρίτσα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλοκαίρι έρχεται, και δεν έχω αποφασίσει πού να πάω φέτος...

 

Έχει κανείς να προτείνει κανά καλό μέρος. Προς αιγαίο μέρια σκέφτομαι...

Πέρσυ είχα πάει Νάξο και ήταν πολύ ωραία, προπερσυ Παρο ....

 

Αν κάποιος πήγε σε κάποιο νησί, και περασε ωραία ας το μοιραστεί εδώ!

 

Σας ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν πας με γυναικα να πας Μηλο ή Φολεγανδρο(δεν εχω παει αλλο ειναι το ονειρο μου να παω) αλλιως πηγαινε Ιο ή Παρο.

 

* Σε λιγο το thread θα κλειδωθει και θα το βαλουν στο sticky.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από νησιά, δόξα τον Θεό έχουμε πολλά για όλα τα γούστα.

Το θέμα είναι τι ακριβώς ψάχνεις και πώς θέλεις να περάσεις.

Αν θέλεις ηρεμία θα διαλέξεις ήρεμο νησί. Αν θέλεις πολυκοσμία....ανάλογα.

Άνοιξε τις "Διακοπές" (πρέπει να έχουν κυκλοφορήσει λογικά) ή κανένα άλλο συναφές βιβλιαράκι και θα βρεις άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κοιτάμε για Κουφονήσια, Ιθάκη, Αμοργό, Φολέγανδρο, Κύθηρα αλλά δεν μπορώ να μάθω για νυχτερινή ζωή. Καλές οι παραλίες, ανεκτίμητο το τοπίο αλλά και τι καλύτερο από το να κλείνει το βράδυ με καλή μουσική και μπυρίτσα???

 

Να σου πω την αλήθεια την Ιθάκη δεν την προτείνω.

Πήγα πέρυσι και δεν μου άρεσε.

Για τα υπόλοιπα που λες δεν ξέρω, για Σαμοθράκη τι θα έλεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκοπελος.με το πρασινο να κατεβαινει στα δυο μετρα απ την παραλια.κρητη αλλα απο χανια μερια.για υσηχια και απολαυστικες παραλιες λευκαδα με αρχη αγιο νικητα.στο ιδιο μοτιβο η αμοργος.και για εξτρα ενταση κλασικα σαντορινη και μυκονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φολέγανδρος, Κουφονήσια, Αμοργός είναι στην τελική 3άδα... ΄ταν και η Ιθάκη αλλά κάτι είπατε για τη διασκέδαση και απορρίφθηκε. Σαμοθράκη πέφτει λίγο μακριά. Για Σκόπελο που είπατε το προτείνω. Θα πήγαινα κι εγώ αλλά είμαι από κει και σε κάθε γωνιά ξεπετάγονται συγγενείς.... το χειρότερο για να πας ως ζευγάρι. Αν πάει κανείς, να κλείσει νωρίς, γιατί χτυπάνε πολύ τις τιμές. Για διασκέδαση δεν έχει πολλά πράγματα. Αν εξαιρέσουμε τις κλασικές ταβέρνες και τα σκυλοκλαμπ, υπάρχει ένα τσιπουράδικο καλό, και 2μαγαζιά με καλή μουσικούλα (rock,jazz). Αν πάτε να ανεβείτε στο μαγαζί Ανατολή για ρεμπέτικο σκηνικό. Αν θέλετε ησυχία πάντως φροντίστε να πάτε Ιούλιο τουλάχιστον.

Για Ικαρία ξέρετε τίποτα;:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε που να τη σκέφτεσαι την Ικαρία... Χάλια θάλασσες (ΠΟΛΥ ΚΥΜΑ τον Αυγουστο > Ικάριο γαρ), πολύς κόσμος παντού, ακρίβεια λόγω αυξημένης ζήτησης, τα πανηγύρια έχουν χαλάσει (γιατί δεν μπορούν να "σηκώσουν" τόσο κόσμο)...

Άστο καλύτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας πει καποιος για σαμοθρακη,ενδιαφερομαι εγω

 

εχω ακουση οτι μεσα στον αυγουστο οταν εχει πανσεληνο κυριως γινονται σε καποια μερια τρελα ρειβ παρτυ.και οτι εχει τρελη μασα με αγριοκατσικα θα ρωτησω περισοτερα ενα φιλο που ειχε παει προπερσυ και θα επανελθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...