Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λούκυ Λούκ δεν είχα εντρυφήσει ιδιαίτερα, μα τους χίλιους λύκους του Οντάριο.

 

 

Edit:

Λυπάμαι για το όφτόπικ.

 

Ας προτείνω ένα ταξιδάκι στη Θάσο. Ωραίο νησάκι και χωρίς πολλές-πολλές καφρίλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΤΑΙΡΙ ΓΙΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΚΑΠΟΥ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ....ΛΟΙΠΟΝ;;;;ΤΙ ΛΕΤΕ;;;;ΚΑΜΜΙΑ ΙΔΕΑ;;;;):whistle:

 

Η αλήθεια είναι ότι είμαι Σαλλλονικιός και δεν ξέρω πολλές επιλογές κοντά στην Αθήνα. Αφού όμως είπες ότι είσαι διατεθημένη να φύγεις από Αθήνα σου προτείνω Πήλιο το οποίο απλά τα σπάει για διήμερα και τριήμερα και είναι για όλες τις εποχές. Ειδικά η πίσω πλευρά (Τσαγκαράδα, Μούρεσι κλπ) με θέα το Αιγαίο είναι όλα τα λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ολοι μας θελουμε καποια στιγμη να ταξιδεψουμε καπου και καθομαστε και ψαχνουμε εκεινη την στιγμη με τις ωρες στο νετ πληροφοριες για το σημειο προορισμου μας ,σκεφτηκα να γινει ενα τοπικ για Ελλαδα και εξωτερικο με τις ονλαιν τουριστικες περιοχες .

 

Αρχιζω με την σελιδα του Ε.Ο.Τ

kαι μια ακομα σελιδα Ελλαδα

 

Επισης δυο σελιδες με γενικες πληροφοριες για ταξιδια του εξωτερικου .

 

α) http://www.fodors.com/index.cfm

β) http://www.timeout.com/

 

 

Πολύ καλά φαίνονται αλλά γι αυτούς που δυσκολεύονται την Αγγλική γλώσσα;

Μήπως υπάρχει κάποιο τέτοιου είδους site στα Ελληνικά;

Το Time out του άλλαξα γλώσσα στα Ελληνικά, αλλά για Πράγα δεν βρίσκει τίποτα.:cry::cry::cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aragorn: Γιατί έχεις τέτοια απορία; Που το βρίσκεις το παράξενο; Εδώ είναι Ελλάδα. Δεν είμαστε Αμερικανάκια ευτυχώς. Ή μήπως είσαι νεόφερτος χρήστης;

Υπάρχουν πολλά site στα Ελληνικά να σε κατατοπίσω. Κι εγώ ειδικά τα προτιμώ.

Την επόμενη φορά που θα ξυριστείς, να απαντάς πιο όμορφα, ειδικά στα Ελληνικά site.

 

Κοίτα να δεις πως φαίνεται ο Αγγλομαθής Έλληνας, ξυρισμένος ή αξύριστος!!!!Μες την ειρωνεία, όσα Αγγλικά και να μάθει. :eek::eek::eek::eek:

Κάτι ήξερα εγώ που δεν πήρα πτυχίο Αγγλικών. Ευτυχώς!!! Αλλιώς; Ρόμπαααααα!!!!B)

 

Νομίζω πως εννοούσε να δεις την υπογραφή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, ακουστε! Στις 19 αυτου του μηνα, δηλαδη το αλλο Σαββατο πεταω για Ιταλια.:-D Εχω μόνο παλια ταυτοτητα (σε αριστη κατασταση, του 2000) και παλιού τυπου διαβατηριο που δεν εχει ληξει ακομη.Το ταξιδι κανονιστηκε πολυ προσφατα και δεν καταφερα να βγαλω ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες.

Σημερα επισκευτηκα και το αστυνομικο τμημα αλλα παρα την επιγουσα κατασταση αρνηθηκαν να μου εκδοσουν ταυτοτητα γιατι προφανεστατα βαριοντουσαν. :mad: Αυριο λεω να ξαναδοκιμασω μπας και τους συγκινησω (μηπως να ριξω και κανενα δακρυ?) εφοσον γνωριζω πως γι αυτους που επιγονται δεν κλεινουν ραντεβου αλλα τους εξυπηρετουν αμεσα..

Παρ'ολα αυτά,και παρ'ολο που θα επιχειρησω να βγαλω και διαβατηριο (υπαρχει λογος που λεω πως θα επιχειρησω), ξερει κανεις αν μπορώ να ταξιδέψω Ιταλια με την παλια ταυτοτητα η το διαβατηριο? Κατι τέτοιο διαβασα σε καποια σαιτ αλλα και αυτοι που το εκαναν ρισκαραν.:fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε στο συνιστώ. Θα σε μανουριάσουν απίστευτα και σκέψου οτι θα είσαι και σε ξένη χώρα. Κλαψου χτυπησου στο αστυνομικό τμήμα, λάδωσε, πιασε όμηρο κανα τσέο ;) δεν ξέρω τι θα κάνεις, αλλά προσπάθησε να βγάλεις νέα πάση θυσία

 

Υ.Γ. Δε θέλω να γίνομαι σπαζοκλαμπάνιας, αλλά....ΤΑ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΑΥΤΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ!!! :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παλιά διαβατήρια είναι άκυρα. Και ακόμα και αν σε αφήσουν να ταξιδέψεις από Ελλάδα με την παλιά ταυτότητα, στην Ιταλία θάχεις πρόβλημα, αφού ουσιαστικά δε θάχεις κανένα στοιχείο ταυτοποίησης. Πες ότι πληρώνεις κάτι με πιστωτική και σου ζητάνε κάποιου είδους ταυτότητα, τι θα δώσεις;

 

Ξαναπήγαινει στην αστυνομία, οι ταυτότητες βγαίνουν επί τόπου, δε νομίζω νάχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...