Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεμα : Ναυπλιο το τριημερο της καθ.Δευτερας..

Ξέρει κανείς κανένα καλό μεν, "μην ξεπαραδιαστουμε" δε ξενοδοχειο-πανσιον;

Επίσης ξέρετε κανένα καλό εστιατόριο , μπαρακι (ροκ-μεταλ) , κουτουκάκι;; Ναι ξέρω..δεν θέλω απλά συμβουλες..οδηγο διακοπών ζητάω πανάθεμα με!!! Pleaseeee βοηθήστε γιατί ειναι πολυ λιγες οι μερες και δεν λεει να τις περασουμε στο ψαξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειχαμε παει με την κοπελια τον περασμενο Ιουνιο.ειχαμε μείνει σε αυτην την πανσιον.τοτε που ειχα ψαξει στο ιντερνετ μου αρεσε πολυ.πραγματι η διαμονη ηταν απιστευτη,και τα αξιζε τα λεφτα του.αυτο ομως που δεν ξερω ειναι αν θα βρεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεμα : Ναυπλιο το τριημερο της καθ.Δευτερας..

Ξέρει κανείς κανένα καλό μεν, "μην ξεπαραδιαστουμε" δε ξενοδοχειο-πανσιον;

Επίσης ξέρετε κανένα καλό εστιατόριο , μπαρακι (ροκ-μεταλ) , κουτουκάκι;; Ναι ξέρω..δεν θέλω απλά συμβουλες..οδηγο διακοπών ζητάω πανάθεμα με!!! Pleaseeee βοηθήστε γιατί ειναι πολυ λιγες οι μερες και δεν λεει να τις περασουμε στο ψαξιμο!

 

για φαι υπαρχει το ''ομορφο ταβερνακι'' (ΠΑΛΙΟ ΝΑΥΠΛΙΟ, ΚΩΤΣΟΝΟΠΟΥΛΟΥ & Β. ΟΛΓΑΣ 1),οπως κατεβαινεις στο λιμανι κ εχεις απεναντι το μπουρτζι εκει στιν παραλιακη εχει ενα εκκλησακι,το ομορφο ταβερνακι ειναι σε ενα στενο εκει πισω.

 

απο μπαρακια θα δεις μονος σου κ οπου σαρεσει καθεσαι. τα καφε εκει δεν διατηρουν μια μουσικη ταυτοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Καταρχην ειδα με τα ιδια μου τα ματια ολα τα ποστ μεχρι στιγμης και δεν βρεθηκε τιποτα απο αυτο που με αφορουν!

Παιδια επειδη ειμαι ψιλονουμπας με τα ταξιδια στο εξωτερικο θελω επειγοντως την βοηθεια σας(αν μπορειτε φυσικα)

Εχω κλησει αεροπορικα εισητηρια αλλα δυσκολευομαι αρκετα για να βρω διαμονη στο παρισι! Θα βοηθουσαν προσωπικες εμπειριες και λινκς!

Πληροφοριακα θα μεινω παρισι 4-7 απριλιου και πρεπει εντος των επομενων ημερων να τα κλεισω.(μιλαμε παντα για φοιτητικες τιμες ;) !)

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για τον κοπο σας πρεπει να επιστρεψω στο ψαξιμο!

 

Υ.Γ. καθε ιδεα-αποψη δεκτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω για ένα αρκετά καλό ξενοδοχείο στην περιοχή του Πηλίου για σαββατοκυριακο...

Τα υπερβολικά "παραδοσιακά" δεν είναι τα αγαπημένα μου...

Καμμία καλή πρόταση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδιά γειά σας!

Μια βοήθεια σας παρακαλώ πολύ!;)

Στις 9 Μαϊου μέχρι τις 12 δηλαδή για 4 ημέρες, έχω κλείσει αεροπορικώς για Πράγα στην Τσεχία. Με επιστροφή 13 Μαϊου.

Αλλά ψάχνω ένα δωμάτιο φθηνό καθαρό με την τουαλέτα του, κοντά στο μετρό , μέσα στην πόλη , για 2 άτομα με διπλό κρεββάτι .

Δεν θέλουμε πολυτέλειες, απλά ένα καλό δωμάτιο. Κοίταξα για Χόστελ και λένε κάτι για εξωτερική τουαλέτα ντους (στον όροφο). Με τίποτα κάτι τέτοιο.

Βοηθήστε με λιγάκι, γιατί έχω μπερδευτεί και δεν τα πάω καλά με τα Αγγλικά.

Και ειδικά με το κλείσιμο ol line. Είμαι καινούργια εντελώς σε αυτό το σύστημα.:cry::cry::cry:

Πείτε μου τι να προσέξω γενικά , τι να αποφύγω, τι να μην χάσω. Ξέρετε...Αξιοθέατα , διασκέδαση και ψώνια.;);););)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ παλαιότερη απάντηση.

 

Επίσης για χοστελ, πας Hostelworld.com και κοιτάς για double bed (όχι twin) και ensuite (δικό σας μπάνιο).

 

Εγώ έμενα σε ένα σχετικά φθηνό ξενοδοχείο τέτοιο, στα σύνορα νέας-παλιάς πόλης (τα εντός της παλιάς είναι πιασοκώλικα) αλλά μιας και είσαι κοριτσάκι μπορεί να μην θεωρείς αστείο και cult το γεγονός πως ήταν δίπλα σε κωλόμπαρο με αναδουλειές. Σκέψου πόσο απελπισμένοι ήταν που μας πρότειναν ακόμα και να βάλουνε την Τσέχα να γδυθεί με Sepultura.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ παλαιότερη απάντηση.

 

Επίσης για χοστελ, πας Hostelworld.com και κοιτάς για double bed (όχι twin) και ensuite (δικό σας μπάνιο).

 

Εγώ έμενα σε ένα σχετικά φθηνό ξενοδοχείο τέτοιο, στα σύνορα νέας-παλιάς πόλης (τα εντός της παλιάς είναι πιασοκώλικα) αλλά μιας και είσαι κοριτσάκι μπορεί να μην θεωρείς αστείο και cult το γεγονός πως ήταν δίπλα σε κωλόμπαρο με αναδουλειές. Σκέψου πόσο απελπισμένοι ήταν που μας πρότειναν ακόμα και να βάλουνε την Τσέχα να γδυθεί με Sepultura.

 

 

Θα το ψάξω, αν και όπως είπα δεν ξέρω Αγγλικά με πολλές λεπτομέρειες, απλά με τυφλοσούρτη θα πάω.

Δεν είμαι κοριτσάκι μικρό, αλλά κοριτσάκι μεγάλο. Με τον άντρα μου θα πάω. Δεν θέλω τέτοιο είδος που μου περιέγραψες. Απλά ένα καλό φθηνό ξενοδοχείο. Να μην μας πιάσουν κορόιδα. Άλλωστε δεν θα το αγοράσουμε.

Αν έχεις κάποιο συγκεκριμένο, πολύ θα με βοηθούσες.:o:o:o:o:o

Τώρα αν είναι Χόστελ, ή ξενοδοχείο, ή πανσιόν, ή το Χίλτον, δεν μας νοιάζει. Τιμή χαμηλή θέλουμε και να είναι ανθρώπινο. Με το μπανάκι του και την καθαριότητά του.:-):-):-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εδώ παλαιότερη απάντηση.

 

Επίσης για χοστελ, πας Hostelworld.com και κοιτάς για double bed (όχι twin) και ensuite (δικό σας μπάνιο).

 

Εγώ έμενα σε ένα σχετικά φθηνό ξενοδοχείο τέτοιο, στα σύνορα νέας-παλιάς πόλης (τα εντός της παλιάς είναι πιασοκώλικα) αλλά μιας και είσαι κοριτσάκι μπορεί να μην θεωρείς αστείο και cult το γεγονός πως ήταν δίπλα σε κωλόμπαρο με αναδουλειές. Σκέψου πόσο απελπισμένοι ήταν που μας πρότειναν ακόμα και να βάλουνε την Τσέχα να γδυθεί με Sepultura.

 

Το link που δίνεις βγάζει στην τρέχουσα σελίδα...

 

Γενικά για να βρεις ξενοδοχείο και να έχεις και μια σχετική εντύπωση της απόστασης πας στο map24.com και βάζεις Prag ή Praag ή Prague ή Praha (πως φαίνεται η γλωσσομάθεια) και σε βγάζει στο κέντρο της Πράγας, αν κάνεις ζουμ, θα σου εμφανίσει όλα τα ξενοδοχεία της πόλης κάνε κλικ στο οποιοδήποτε και αριστερά στη σελίδα, θα δημιουργηθεί λίστα με τα ξενοδοχεία και τις τιμές τους, αν επιλέξεις κάποιο που σου αρέσει για να δεις περισσότερες πληροφορίες σε πάει σε κάποια γνωστά και έμπιστα site όπως το bookings.com ή το venere.com. Για να έχετε καλύτερη τιμή, τηλεφωνείς κατευθείαν στο ξενοδοχείο και κλείνεις.

 

Καλά να περάσετε.

 

ΥΓ. Άμστερνταμ, είμαι με ένα φίλο (2 αγοράκια) και έχουμε κλείσει ξενοδοχείο στη red light district (χωρίς να το ξέρουμε, νομίζαμε πως ήταν ο παράλληλος) το δωμάτιο ήταν ένα από αυτά που χρησιμοποιούνταν για να εκτίθεται το κρέας... Ευτυχώς ήταν σχεδόν πρώτος όροφος, αλλά και πάλι... Ενώ η θέα από το παράθυρο ήταν οι ιερόδουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...