Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.

 

Ψάχνω να φύγω κάνα 4ήμερο με την γυναίκα,

αυτή πληρώνει :P

έχει κανένας καμμία καλή πρόταση, έτσι γραφική χειμωνιάτικη με τζάκι και nova φάση? :-)

 

σκεφτόμουν για Πήλιο ή κάτι τέτοιο, αν ξέρει κανένας κάποιο καλό ξενοδοχείο/δωματιο εκεί, ή και κάπου πιο κοντά (στην Αθήνα) ακόμα καλύτερα...

 

Αν έχει κανένας καμμία καλή εμπειρία από κάποιο μέρος, να με βοηθήσει plz....

 

 

(έκανα ένα σχετικό search,και εδώ και στον γούγλη, αλλά θα ήθελα μία όχι επαγγελματικής φύσης πρόταση/συμβουλή) :-)

 

Για Πήλιο για δες αυτό

http://www.amalthiatsagarada.gr/

Είναι στην τσαγκαράδα βέβαια.

Για Πορταριά δες αυτό

http://www.altheapelion.com/althea-portaria-gr.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.agiosathanasios.net μία καλή επιλογή...

 

αυτό φαίνεται αρκετά οικονομικό, αλλά με χαλάει λίγο το γεγονός πως δεν έχει καθόλου εικόνες από τα πιθανά μέρη διαμονής. :-(

 

Για Πήλιο για δες αυτό

http://www.amalthiatsagarada.gr/

Είναι στην τσαγκαράδα βέβαια.

 

αυτό έχει εικόνες, και φαίνεται πολύ όμορφο, αλλά δεν έχει τιμές! :fear:

θα πάρω άυριο ένα τηλ. να ρωτήσω πάντως.

 

Για Πορταριά δες αυτό

http://www.altheapelion.com/althea-portaria-gr.html

και αυτό αρκετά όμορφο φαίνεται, αλλά επίσης δεν αναφέρει τιμές. Θα το τσεκάρω επίσης.

Τώρα είτε Τσαγκαράδα είτε Πορταριά μου λες, δεν καταλαβαίνω, δεν έχω ξαναπάει ποτέ. :o

 

Με ενδιαφέρει πάντως πολύ ο χώρος διαμονής, γιατί χειμώνας είναι, θα περάσω πολλές ώρες εκεί μέσα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλοκαίρι σκοπεύω να πάω Νορβηγία με το αμάξι μέσω Ιταλίας.

στην υπόλοιπες χώρες που θα περάσω έχω βρει ξενοδοχεία.

Το πρόβλημα μου είναι στη Νορβηγία οτι είναι πολύ ακριβά εκτός

από τα camping σπιτάκια. γνωρίζει κανείς κάτι?

καμιά συμβουλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τώρα είτε Τσαγκαράδα είτε Πορταριά μου λες, δεν καταλαβαίνω, δεν έχω ξαναπάει ποτέ. :o

 

Έχω μείνει και στα δύο και είναι όντως υπέροχα. Αυτό στην Τσαγκαράδα μου αρέσει πιο πολύ! Είναι αρκετά μεγάλα τα δωμάτια με τζάκι και έχει και υδρομασάζ :)

 

Απλά στην Τσαγκαράδα είναι πιο ήρεμα, πιο απομονομένα, δεν έχει πολλά μέρη για να βγεις. Σε αντίθεση με την Πορταριά που έχει κάποιες επιλογές είναι δίπλα και η Μακρινίτσα οπότε έχει και περισσότερο κόσμο.

 

Το ξενοδοχείο στην Τσαγκαράδα πέρυσι που είχα πάει είχε 80 για Φέτος δεν ξέρω. Με λίγη κουβέντα παραπάνω μπορείς να ρίξεις και λιγάκι την τιμή.

Αν πάρεις και μάθεις πόσο έχει φέτος για πες και σε μένα.

 

Οτιδήποτε άλλο θέλεις για το Πήλιο μπορώ να σε ενημερώσω :)

 

Φιλικά

Ιωάννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεμε με την παρεα να κανουμε αποβαση στο Βερολινο αρχες Μαρτη.Ψαχνοντας για καπου να μεινουμε μας προτειναν τις φοιτητικες εστιες εκει για δωρεαν παραμονη.Εχει καποιος καποια παρομοια εμπειρια,γενικα καποια πληροφορια,κατι?

 

υγ.τα γερμανικα μου ειναι σε αθλια κατασταση οποτε δεν βοηθαει η αναζητηση.

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Ψάχνω να φύγω κάνα 4ήμερο με την γυναίκα,

αυτή πληρώνει :P

έχει κανένας καμμία καλή πρόταση, έτσι γραφική χειμωνιάτικη με τζάκι και nova φάση? :-)

 

σκεφτόμουν για Πήλιο ή κάτι τέτοιο, αν ξέρει κανένας κάποιο καλό ξενοδοχείο/δωματιο εκεί, ή και κάπου πιο κοντά (στην Αθήνα) ακόμα καλύτερα...

 

Αν έχει κανένας καμμία καλή εμπειρία από κάποιο μέρος, να με βοηθήσει plz....

 

 

(έκανα ένα σχετικό search,και εδώ και στον γούγλη, αλλά θα ήθελα μία όχι επαγγελματικής φύσης πρόταση/συμβουλή) :-)

 

Αγαπητέ, θα κάνω διαφήμιση σε ένα χωριό που μου αρέσει υπερβολικά. Αγ. Λαυρέντιος στο Πήλιο. Αν έχετε αυτοκίνητο, το προτείνω ασυζητητί, ειδικά αφού πας με τη γυναίκα...

 

Το μοναδικό ξενοδοχείο του χωριού είναι αυτό.

 

 

το καλοκαίρι σκοπεύω να πάω Νορβηγία με το αμάξι μέσω Ιταλίας.

στην υπόλοιπες χώρες που θα περάσω έχω βρει ξενοδοχεία.

Το πρόβλημα μου είναι στη Νορβηγία οτι είναι πολύ ακριβά εκτός

από τα camping σπιτάκια. γνωρίζει κανείς κάτι?

καμιά συμβουλή.

 

Νορβηγία πας, θα στον πιάσουν θες δε θες. Μέχρι και τα youth hostels είναι ψιλοπιασοκώλικα, ξεκινούν από 35-40 ευρά στο Όσλο και γενικά έχουν περιορισμένο αριθμό κλινών.

 

λεμε με την παρεα να κανουμε αποβαση στο Βερολινο αρχες Μαρτη.Ψαχνοντας για καπου να μεινουμε μας προτειναν τις φοιτητικες εστιες εκει για δωρεαν παραμονη.Εχει καποιος καποια παρομοια εμπειρια,γενικα καποια πληροφορια,κατι?

 

υγ.τα γερμανικα μου ειναι σε αθλια κατασταση οποτε δεν βοηθαει η αναζητηση.

 

ευχαριστω

 

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο και έχω ζήσει 2χρόναι κοντά σε εστία στη Γερμανία. Ο επίσημος φορέας Που διαχειρίζεται ανά κρατίδιο τις εστίες ονομάζεται studentenwerk και για το Βερολίνο είναι αυτό το site, κοίτα αλλά μου μοιάζει τρομερά χλωμό να ισχύει αυτό που πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς εμπειρία από κάποιο ξενοδοχείο στο Λονδίνο; Βασικά ζητούμενα να είναι στο κέντρο σχετικά (π.χ. South Kensington), και σε κάποια λογική/υποφερτή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες , επειδη ανεβοκατεβαίνω Νορβηγία κάθε 2μηνο είναι γενικά πολύ ακριβή χώρα σε όλα της. πάνω από 30-40% σε σχέση με Ελλάδα αλλα ρε γμτ το αξίζουν. Εδώ είμαστε balkania !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο Μανχάταν και πριν πέσουν οι πύργοι και τις 2 φορές.

Έχει πολύ ωραία μουσεία και είναι γεμάτη δίποδα ζώα.

Κάνε τους σερβιτόρους να ικετεύουν για πουρμπουάρ και αν πας χειμώνα, ντύσου ζεστά.

Επίσης αν πας το Μάρτιο -και αυτό είναι ένα σχόλιο που κάνω ως χρήστης άλλου φόρουμ και όχι ως μοντ εδώ- μη σε βρω στο δρόμο μου plz+thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Νέα Υόρκη είναι από τα μέρη που προσφέρονται για ανελέητο περπάτημα μέχρι λιωσίματος των παπουτσιών σου.

 

Περιπλανήσου Upper west side, κάτω στο village και στο SoHo, πήγαινε μια βόλτα μέχρι το Bronx πάνω από την 127η οδό άμα θες να δοκιμάσεις την τύχη σου στα γκέτο των μαύρων, πέρνα απέναντι στο brooklyn να πιεις ένα καφέ με το νησί φάτσα, και φυσικά, steak με τις καλύτερες τηγανητές πατάτες του ηλιακού συστήματος στον Peter Lugger.

 

Η Νέα Υόρκη είναι από τα μέρη που δεν πρέπει να σε "κατευθύνει" κάποιος σαν τουρίστα. Πήγαινε εκεί, κάνε στην τύχη τις βόλτες σου, και όποιο καταγώγι ή γκλαμουρατομάγαζο σου γυαλίσει μπες μέσα. Η πόλη αξίζει να τη ζήσεις οχι ως τουρίστας.

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...