Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μέσα στον Απρίλιο θα πάω ένα 3μερο Ρώμη (μάλλον 20-22).

Τι/που/πως/γιατί να δω?

Μετακίνησεις, Φαγητό κλπ?

Τα ιταλικά μου είναι κάπως έτσι

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή για οποιοδήποτε σκοπεύει να πετάξει με ανταπόκριση μέσω Παρισιού. Είναι καλό η ανταπόκρισή σας να είναι τουλάχιστον 1 ώρα μετά. Αυτή την στιγμή γράφω από το αεροδρόμιο του Παρισιού όπου έχασα την πτήση γιατί προσγειωθήκαμε στην μια άκρη του αεροδρομίου και η ανταπόκριση για Αθήνα ήταν στην άλλη άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια συμβουλή για οποιοδήποτε σκοπεύει να πετάξει με ανταπόκριση μέσω Παρισιού. Είναι καλό η ανταπόκρισή σας να είναι τουλάχιστον 1 ώρα μετά. Αυτή την στιγμή γράφω από το αεροδρόμιο του Παρισιού όπου έχασα την πτήση γιατί προσγειωθήκαμε στην μια άκρη του αεροδρομίου και η ανταπόκριση για Αθήνα ήταν στην άλλη άκρη...

 

Για ανταπόκριση με διαφορετικές εταιρείες 1 ώρα είναι πολύ λίγο! ακόμα στο πιο μικρό αεροδρόμιο να είσαι.... Γιατί γίνονται και καθυστερήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 ευρώ oneway στην οικονομικότερη θέση. Χωρίς αμάξι.

Διάρκεια, 4 ώρες και 40 λεπτά.

 

Προτείνω να φύγεις από Ραφήνα.

 

 

O λόγος;

Υπάρχει κάποιο site να δω τιμές/ημερομηνίες από Ραφήνα και από Πειραιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν πιο γρήγορα, αλλά απ' ό,τι βλέπω υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής (20 ευρώ παραπάνω από Ραφήνα).

Εδώ κοιτάς για δρομολόγια.

Υπ' όψιν ότι μερικά ξεκινάνε από αργότερα, πχ από Ραφήνα δε θα βρεις μέσα στον Απρίλιο απ' ό,τι είδα ενώ για Ιούνιο έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν πιο γρήγορα, αλλά απ' ό,τι βλέπω υπάρχει μεγάλη διαφορά τιμής (20 ευρώ παραπάνω από Ραφήνα).

Εδώ κοιτάς για δρομολόγια.

Υπ' όψιν ότι μερικά ξεκινάνε από αργότερα, πχ από Ραφήνα δε θα βρεις μέσα στον Απρίλιο απ' ό,τι είδα ενώ για Ιούνιο έχει.

 

Θα το μελετήσω, ακόμα στο ψάξιμο είμαι. Το έβαλα το site στα bookmarks για να μην ψάχνω γενικότερα και σας ζαλίζω, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς που να πήγε Σερβία πρόσφατα; Χρειάζεται διαβατήριο ή κάτι γίνεται με ταυτότητα; Πρίν 1-2 χρόνια πάντως είμαι αρκετά σίγουρος οτι ήθελε διαβατήριο.

 

edit: Πήρα πρεσβεία. Με καινούρια ταυτότητα είμαστε πλέον ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανταπόκριση με διαφορετικές εταιρείες 1 ώρα είναι πολύ λίγο! ακόμα στο πιο μικρό αεροδρόμιο να είσαι.... Γιατί γίνονται και καθυστερήσεις..

 

Μιλάμε με την ίδια εταιρία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε με την ίδια εταιρία :)

 

Ναι το CDG είναι χαοτικό και οι ουρές για έλεγχο εξωφρενικές (ανάλογα την ώρα).

Γενικά +1 στο παραπάνω. Απο τις λίγες φορές που πίστεψα οτι θα χάσω πτήση παρόλο που ήμουν (πολύ) πρίν απο την ώρα μου εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...