Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απ' όσο γνωρίζω, η RyanAir είναι πολύ αυστηρή σε τέτοια, με παράλογες επιπλέον χρεώσεις. Σε φάση αν πάρεις έστω και γυναικεία τσάντα ή τσάντα μηχανής, σου φοράνε καπέλο. Αλλά δεν έχω ταξιδέψει με τη συγκεκριμένη για να σου πω λεπτομέρειες. Υπάρχει όμως ένα θρεντ, κάτσε να στο βρω.

 

edit, εδώ είναι το thread που σου λέει τι να προσέχεις με RyanAir και παραθέτω και μήνυμα μέλους από άλλο thread:

 

εγω παντως με τσαντα πλατης την πατησα στη ryan και εδωσα 40 εουρος για gete-checkin.

 

επισης να ξερεις οτι σε ryan και easy υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να σε αναγκασουν να κουβαλας ΜΟΝΟ ΜΙΑ τσαντα. οποτε αν εχεις χειραποσκευη και μια τσαντα (πχ ψηφιακης μηχανης η μια γυναικεια τσαντα) θα σε αναγκασουν να τη βαλεις μεσα στη χειραποσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να 'σαι καλά. Τέλος έχω και μία απορία σχετικά με την ryanair. Λέγοντας χειραποσκευή με τις γνωστές διαστάσεις μπορώ να έχω μόνο μία βαλίτσα; Δηλαδή δεν μπορεί μια κοπέλα π.χ. να έχει την βαλιτσούλα της με τις γνωστές διαστάσεις και μία τσάντα ώμου;

Προσωπική εμπειρία με ryanair στο Ντίσελντορφ. Ζητήσανε απο την καλή μου να διπλώσει και να βάλει την τσάντα της (σχετικά μικρή κλασσική γυναικεία τσάντα ώμου) μέσα στη χειραποσκευή της. Εννοείται μόλις περάσαμε τον έλεγχο την έβγαλε και στο αεροπλάνο δεν της είπαν τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στo "checkin" της Ryanair μου ειπανε να βαλω την τσαντα της Dslr στη Βαλιτσα. Ως κλασσικος Ελληνας αλλα και επειδη η χειραποσκευη μου ηταν ηδη τιγκα , την εγραψα, και δε μου ειπε κανεις τιποτα. Το ιδιο καναν και τα γκομενακια που ειχαν μαζι τους την κλασσικη γυναικεια τσαντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή η πτήση φτάνει 9 ή ώρα στο charleroi, προτείνετε να μείνουμε ένα βράδυ Βρυξέλλες σε ένα απλό hostel ή να πάμε Μπρίζ απ'ευθείας μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και τους δυο σας. Sellers έπρεπε να σε είχα ρωτήσει πριν κλείσω τα εισιτήρια. Βρήκαμε ένα διαμερισματάκι κοντά στο μετρό Αστόρια γιατί μου είπαν πως έχει καλές ελληνικές ταβέρνες η περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ και τους δυο σας. Sellers έπρεπε να σε είχα ρωτήσει πριν κλείσω τα εισιτήρια. Βρήκαμε ένα διαμερισματάκι κοντά στο μετρό Αστόρια γιατί μου είπαν πως έχει καλές ελληνικές ταβέρνες η περιοχή.

 

Νταξει δε θέλω να σε προιδεάσω άσχημα, γούστα είναι αυτά, αλλά την σιχάθηκα. Απο τις πιο άσχημες και βαρετές πόλεις που έχω βρεθεί. Και πίστεψε με. Εχω βρεθεί σε λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whatsyourname, μην τρομάζεις. Έκανα χιουμοράκι με το όνομα. Μόνο γκούλας θα δοκιμασω στο υπόσχομαι.

 

Sellers, δεν έχω καμία άποψη ή προσδοκία οπότε καλά κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...