Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να εχουμε υπόψη ποιες αεροπορικες εταιρίες να αποφεύγουμε

 

http://planecrashinfo.com/rates.htm

Την Ολυμπιακή την έχουν στην Αφρική - Μέση Ανατολή. :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, σκεφτόμαστε να κάνουμε ένα ταξίδι στην Μπρίζ και θέλω να ρωτήσω αρκετά πράγματα. Καταρχάς, θέλω να μου πει κανείς αν από το αεροδρόμιο των Βρυξελλών(charleroi) είναι εύκολο να μεταβούμε στην Μπρίζ; Επίσης, οι ντόπιοι ξέρουν αγγλικά; Τέλος επειδή θα κλείσω και από booking.com έχει δοκιμάσει κανείς να κλείσει από εκεί; Δηλαδή αφού κάνω την κράτηση θα μου στείλει κάποιο voucher με e-mail; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτην την ταινία πριν πας να πάρεις μια γεύση. Είναι ωραία και σαν ταινία, αλλά δείχνει και πολλά μέρη στην Μπριζ να πάρεις μια ιδέα. (Εγώ όταν την είδα ψήθηκα να πάω μετά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά λόγια για το Μπριζ. Όμορφη πόλη, πολύ κοσμοπολίτικη, αρκετά ενδιαφέροντα κτίρια, ενδιαφέρουσα αρχιτεκτονική, άπειρα μαγαζιά σοκολάτας αλλά απελπιστικά βαρετή το βράδυ. Αυτό μας το είχαν σφυρίξει φίλοι που είχαν μείνει 2 βράδια. Η πολή ειναι σχετικά μικρή και μπορείς να την «ξεπετάξεις» σε μια μέρα. Εμεις φτάσαμε πρωί και κάτσαμε μέχρι τις 8 το βράδυ. Είδαμε οτι άξιζε να δούμε, κάναμε έρευνα αγοράς σοκολάτας, φάγαμε σαν άνθρωποι (φαγητό) και πήραμε το τραίνο για Βρυξέλες που εχει πολύ καλύτερη νυχτερινή ζωή. Γενικά μαζεύει αρκετό κόσμο (μετά τις 5 γίνονταν χαμός) ειδικά αν εχει καλό καιρό όπου πολλοί «Βρυξελιώτες» πάνε εκεί για βόλτα και καφέ.

 

Προσθήκη: Σχεδόν ολοι μιλάνε αγγλικά. Δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα συννενόησης. Τακτικό τρένο αναμεσα Βρυξ-Μπριζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις λεωφορειάκι. Κάνει περίπου μια ώρα για το Zuid/Midi απ' όπου και θα πάρεις το τραίνο.

Το λεωφορείο φεύγει κάθε μισάωρο και κοστίζει 13 ευρώ one way και 22 με επιστροφή.

 

Online booking, εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά. Τέλος έχω και μία απορία σχετικά με την ryanair. Λέγοντας χειραποσκευή με τις γνωστές διαστάσεις μπορώ να έχω μόνο μία βαλίτσα; Δηλαδή δεν μπορεί μια κοπέλα π.χ. να έχει την βαλιτσούλα της με τις γνωστές διαστάσεις και μία τσάντα ώμου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...