Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οντως σημαντικη λεπτομερεια.. Αθηνα! Σκεφτηκα τη λιμνη Τσιβλου-ζαρουχλα, αλλα θα θελα ν ακουσω και αλλες προτασεις!

Ποσα χρήματα και ωρες οδήγησης εχεις για πέταμα;

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είμαι οφτόπικ αλλά ξέρει κανένας σελίδες εύρεσης φθηνών αεροπορικών εισιτηρίων, με αναζήτηση για εισιτήρια από Ελλάδα και τιμές ευκαιρίας. Προς το παρόν μόνο το airtickets.gr δουλεύω αλλά μου κάνει νούμερα (όλο τάχα βρίσκει κάτι ευκαιρίες που όταν πας να κάνεις κράτηση σε ειδοποιεί πως ντεμέκ «μόλις άλλαξε η τιμή» :mad: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είμαι οφτόπικ αλλά ξέρει κανένας σελίδες εύρεσης φθηνών αεροπορικών εισιτηρίων, με αναζήτηση για εισιτήρια από Ελλάδα και τιμές ευκαιρίας. Προς το παρόν μόνο το airtickets.gr δουλεύω αλλά μου κάνει νούμερα (όλο τάχα βρίσκει κάτι ευκαιρίες που όταν πας να κάνεις κράτηση σε ειδοποιεί πως ντεμέκ «μόλις άλλαξε η τιμή» :mad: )

 

www.viva.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για το λινκ αλλά κι εδώ γίνεται η ίδια κομπίνα. Συγκεκριμένα βγάζει στην αναζήτηση εισιτήριο της Αιρ Μπερλίν €54 για Γερμανία και όταν πας να το κρατήσεις βγαίνει αυτό:

Η κράτηση απέτυχε.

Η πτήση δεν είναι διαθέσιμη πλέον. Παρακαλώ επιλέξτε μία άλλη.

Πατήστε ΟΚ για να μεταφερθείτε στην σελίδα αποτελεσμάτων.

:mad:

και στην άλλη σελίδα με την ίδια εταιρία γινόταν (αλλά και με την Αιτζήαν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω για 4 νύχτες στην Νέα Υόρκη.Θα θελα να ξέρω αν η περιοχή Grand Central είναι καλή και κύριwς ασφαλής την νύχτα.Η δεύτερη επιλογή που ίσwς επιλέξω είναι η περιοχή της Chelsea αν και για δικούς μου λόγους με συμφέρει η περιοχή που βρίσκεται ο σταθμός του Grand Central.Γενικά εσείς σε ποια περιοχή μου προτείνεται να μείνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς που τριγυρνάγαμε παρέα εκει γύρω και μέχρι 12-1 δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα. δεν είχε περίεργους τύπους και έτσι... τώρα ντάξει. ΝΥ είναι. ειναι να μη σου τυχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω για 4 νύχτες στην Νέα Υόρκη.Θα θελα να ξέρω αν η περιοχή Grand Central είναι καλή και κύριwς ασφαλής την νύχτα.Η δεύτερη επιλογή που ίσwς επιλέξω είναι η περιοχή της Chelsea αν και για δικούς μου λόγους με συμφέρει η περιοχή που βρίσκεται ο σταθμός του Grand Central.Γενικά εσείς σε ποια περιοχή μου προτείνεται να μείνω?

 

Καλά είναι και στο grand central και στο chelsea. Γενικά οπουδήποτε μείνεις στο νησί πιο κάτω από Harlem κτλ θα είσαι οκ (εντάξει μην πας και στο λιμάνι ξέρω γω). Τώρα το πού αλλού έχει να κάνει και με το budget σου. Πχ. θυμάμαι ένα μικρό ξενοδοχείο 14th street, east side κοντά στο union square αλλά δεν θυμάμαι το όνομα, το οποίο είχα ακούσει ότι είναι καλό και φθηνό - αλλά μην σε πάρω στο λαιμό μου γιατί δεν έχω εμπειρία από ξενοδοχεία εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω για 4 νύχτες στην Νέα Υόρκη.Θα θελα να ξέρω αν η περιοχή Grand Central είναι καλή και κύριwς ασφαλής την νύχτα.Η δεύτερη επιλογή που ίσwς επιλέξω είναι η περιοχή της Chelsea αν και για δικούς μου λόγους με συμφέρει η περιοχή που βρίσκεται ο σταθμός του Grand Central.Γενικά εσείς σε ποια περιοχή μου προτείνεται να μείνω?

 

Εγώ είχα μείνει East 42nd St και 3rd Av. δλδ δίπλα ουσιαστικά από Grand Central, και δεν είχα κάποιο θέμα.

Τώρα "τυχερά" είναι αυτά.

Βασικά ΝΥ δε φοβήθηκα κάπου (κάτω από Harlem). Φιλαδέλφεια, αν κ έμεινα πολύ κοντά στο δημαρχείο, τα πράγματα ήταν αλλιώς.

Όχι ότι έγινε κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι λιγο κουλη η ερωτηση, αξιζει να παω μεσω ελβετιας στην ελλαδα μονο για το duty free ή να προτιμησω αλλη ευρωπαικη διαδρομη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε η περιοχη ειναι καλη οπως προειπν τα παιδια.. δεν νομιζω να αντιμετωπισεις κανενα προβλημα. Γενικα παντως εμενα η NY μου αφησε την καλυτερη εντυπωση απο αποψη αστυνομευσεις. Εαν εισαι λιγο προσεκτικος και δεν πας σε περιεργα μεη θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ειναι λιγο κουλη η ερωτηση, αξιζει να παω μεσω ελβετιας στην ελλαδα μονο για το duty free ή να προτιμησω αλλη ευρωπαικη διαδρομη?

Μέσω ελβετίας ταξίδευα πολύ συχνά. Δεν είναι φθηνά στα duty free της. Δεν ξέρω όμως και τι θες να πάρεις, διότι είχαν αυτα τα μαγαζιά που πουλάνε 2 τσάντες και 1 ζευγάρι παπούτσια και βγάζουν 5 ψήφιο κέρδος. Ίσως για τέτοιες αγορές να είναι φθηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...