Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To 3 ευρω τυπογραφικο ηταν, 8 ευρω εννοουσα. μεσο ορο τοσο θυμαμαι πληρωνα. Αλλα και τα 10 ευρω που λες δε νομιζω οτι ειναι ακριβα για μουσειο. Σε σχεδον ολα ειχα παει.

 

Τα 2 και 3 ευρω διαφορα που συζηταμε για τα μουσεια ειναι ψιχουλα. τα πολλα λεφτα ειναι στη διαμονη και στο φαγητο και για αυτα εκανα ενα μεγαλο ποστ στο τελος της προηγουμενης σελιδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Πράγα θεωρώ ανοησία να πηγαίνει κανεις σε Μουσεία που άλλωστε εκεί δεν αξίζουν.Στην Τσεχία είmαste ευτυχισμένοi με Τσέχες :wub: :wub: και μπύρες.Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χειμώνα η Τσέχικη κουζίνα πολύ ωραία είναι,για άνοιξη/καλοκαίρι απλά δεν παλεύεται.

 

Επίσης κάνουν πολύ καλό γκούλας ελαφιού,όποιος πάει Τσεχία πρέπει να δοκιμάσει (δεν ξέρω εάν έχει στην Πράγα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To cafe Louvre που λεει ο captain ειναι τελειο. Ειχα παει. πολυ κυριλατο με φοβερο μενου και πολυ καλες τιμες.

Θυμαμαι λεγαμε με τη γυναικα οτι ολα αυτα που φαγαμε και ηπιαμε θα κανανε τα διπλασια λεφτα στην Ελλαδα. Ειδικα σε τοσο κυριλε μαγαζι.

 

Γκουλας ειχα φαει στο εστιατοριο πουναι στη μεση του τελεφερικ με θεα ολη την πραγα πιατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H sis μου θελει να παει αγγλια με ταυτοτητα του 2001 με λατινικους χαρακτηρες. ακουσε ωστοσο οτι θα εχει προβλημα...λογω ληξης...της ταυτοτητας

ισχυει?

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα παιδια.

 

Προσπαθω να κανονισω μια εκδρομη απο ενα πακετο που εχω βρει,το οποιο ειναι Split(Croatia) και Lubljana(Slovenia).

Το πακετο ειναι για 7ημερη εκδρομη (το οποιο το κανονιζω για την πενθημερη της ταξης μου) στην τιμη των 500 ευρω,συμπεριλαμβανωμενων αεροπορικων εισιτηριων. Το θεμα ειναι οτι προσπαθουμε να το κανονισουμε οδικως,για να γλυτωσουμε και πολλα λεφτα.

 

Αυτο που θελω να μαθω ειναι τι ακριβως βολευει σε περιπτωση που παμε οδικως. Δηλαδη που να διανυκτερευσουμε και ΚΥΡΙΩΣ ποσες ωρες ειναι απο Αθηνα,για παραδειγμα, εως το Split, με λεωφορειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πενθήμερη εκδρομή μου φαίνεται σκότωμα να πάτε με λεωφορείο. Η Λουμπλιάνα είναι πάνω από 1500 χιλιόμετρα απόσταση από την Αθήνα, δηλαδή γύρω στις 20 ώρες με λεωφορείο. Θα φάτε όλες τις μέρες σας στον δρόμο. Εκτός αν φεύγετε από Θεσσαλονίκη ή Βόρεια Ελλάδα, οπότε είναι πιο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγκεκριμενα φευγουμε απο Λευκαδα. απ οτι μου εχουν πει ειναι γυρω στις 15 ωρες( για Σπλιτ μιλαμε αρχικα) ισχυει ?

και επισης υπολογισε οτι θα γινει 7ημερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...