Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα, σκαφτόμαστε να πάμε για 4 διανυκτερεύσεις στην Πράγα αντροπαρέα, αξίζει ?? Γιατί έχω ακούσει ότι είναι έτσι πιο ρομαντικά … και αξίζει να πας με την κοπέλα σου , τι λέτε ???

 

Επίσης υπάρχει κανένα καλό Forum για ταξίδια ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, σκαφτόμαστε να πάμε για 4 διανυκτερεύσεις στην Πράγα αντροπαρέα, αξίζει ?? Γιατί έχω ακούσει ότι είναι έτσι πιο ρομαντικά … και αξίζει να πας με την κοπέλα σου , τι λέτε ???

 

Επίσης υπάρχει κανένα καλό Forum για ταξίδια ???

 

Η Πράγα αξίζει πάρα πολύ εάν έχεις κοπέλα.Πολύ ρομαντικό μέρος,αν και οι περισσότερες ελληνίδες ψιλοκομπλάρουν μπροστά στα 2μετρα πόδια :mrgreen:

 

Εάν γουστάρετε για γκομενοκατάσταση και πάτε στα σωστά μέρη που μαζεύονται οι ντόπιες θα τα δείτε όλα.Από θυμάμαι είχε πολλά καλά στα προάστια,το κέντρο το αποφεύγουν κατά κανόνα οι ντόπιοι.

 

Εάν θέλετε γενικά εξόδους δίχως κάτι συγκεκριμένο έχει πολλά καλά παραδοσιακά εστιατόρια και pubs με εξαιρετικές μπύρες και φαγητό.Από εκεί και πέρα τα ιστορικά αξιοθέατα είναι εκπληκτικά και είναι πραγματικά must.Χριστούγεννα λέει τρελά γιατί έχει εκδηλώσεις και χριστουγεννιάτικο παζάρι στο κέντρο με παραδοσιακά και μη προϊόντα.Επίσης αξίζει πολύ το πρωτοχρονιάτικο πάρτυ στο Δημαρχείο.Ωραίος κόσμος και εκδήλωση.

Όμως χριστούγεννα έχει πολύ κόσμο,και όταν λέω πολύ το εννοώ.Σαρδελοκατάσταση στα αξιοθέατα πολλές φορές :-(

 

Δυστυχώς για Πράγα και Βοημία γενικότερα δεν ξέρω πολλά και πέρασε καιρός που ήμουν εκεί για να σε πω ακριβώς που και τι.

 

btw:Οι περισσότεροι/ες Τσέχοι δεν μιλάνε αγγλικά ή μιλάνε πάρα πολύ λίγα.,για αυτό εκτός των υπαλλήλων στα μαγαζιά μην ελπίζετε σε συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγες μερες θα παρω αδεια απο τη δουλεια μου και σκεφτομαι να κανω ενα ταξιδακι στην Αθηνα.Το θεμα ειναι οτι δε μπορω να παω στο ξεκαρφωτο.Εννοω οτι θα ειναι καλο να εχω στο μυαλο μου που ακριβως πρεπει να παω για να διασκεδασω.Και λεγοντας αυτο δεν εννοω μονο μπουζουκια ,εννοω οτιδηποτε μπορει να θεωρηθει ενδιαφερον προορισμος για διασκεδαση ,που δε θα υπηρχε σ ενα μικρο σχετικα με την αθηνα νησι (οπου και ζω).Γι αυτο λοιπον θα ηθελα αν μπορουσατε να μου προτεινετε εσεις ,το που θα μπορουσα να παω κατα την επισκεψη μου στην πρωτευουσα.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για νυχτερινή διασκέδαση μόνο ή και για μουσεία/πλανητάριο/αρχαιολογικούς χώρους/παραλιακές καφετέριες/εστιατόρια κτλ; Πες λίγο τι σου αρέσει γιατί μπορεί να σου προτείνουν από όπερα μέχρι σκυλάδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαω για οτιδηποτε μπορει να θεωρηθει διασκεδαση χωρις να ειναι πολυ ιδιομορφη περιπτωση (οπερα),και οπως ειπα και πριν δεν ενδιαφερομαι αποκλειστικα για μπουζουκια η οτιδηποτε παραπλησιο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας εδώ και βλέπεις τι συναυλίες υπάρχουν τις μέρες που θα έρθεις. Επίσης, www.athinorama.gr. Κάθε Πέμπτη βγάζει τις εκδηλώσεις της επόμενης εβδομάδας. Μουσεία, εκδηλώσεις, συναυλίες, μουσικές παραστάσεις, θέατρα και λοιπά που δεν υπάρχουν στο νησί. Διαλέγεις και παίρνεις. Για βόλτες, εκτός από το κέντρο, μπορείς να πάρεις ένα τραμ από το Σύνταγμα και να πας προς Φάληρο, Φλοίσβο, Γλυφάδα. Είναι ωραία βόλτα για καφέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ στον απο πανω.

 

Πηγαινε σιγουρα Πλακα να την περπατησεις και στο Θησειο.

Ακροπολη αν δεν εχεις παει.(και στο μουσειο)

Περπατα την Πανεπιστημιου να δεις τα πανεμορφα κτηρια που εχει.

Πλανηταριο.

Εθνικο Κήπο.

Αττικό Πάρκο.

Αllu fan park.ειναι για ολες τις ηλικιες :mrgreen: ¨

 

Δεν μου ρχετε κατι αλλο

α κ τελος περνα απο Συνταγμα να ριξεις και συ μια μουτζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις μεσα στο τρενο βγαζεις εισητηριο?κ ποσο ειναι το προστιμο?

 

οχι βρε.Εχει γκισε που βγαζεις ή αυτοματα μηχανηματα.

Αν δεν κανω λαθος ,το προστιμο ειναι 40πλασιο του εισητηριου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...