Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει κανένας να προτείνει κάποιο hostel στο Amsterdam? Κατά προτιμηση φτηνο, καθαρό και κοντά στο κέντρο.

 

Για λιγο μακρυα απο κεντρο (με το τραμ βεβαια ολα ειναι σε αποσταση μερικων λεπτων) το Vondelpark hostel διπλα απο το πανeμορφο παρκο VOndelpark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

apd453 δεν αμφιβάλλω για τις τιμές και τους κώλους αλλά η θάλασσα επειδή έχω πάει είναι λίγο μπλιάξ. Με τόσες οικολογικές καταστροφές και το νερό που δεν ανανεώνεται...

Εδώ κατεβαίνουν όλα τα Βαλκάνια Ελλάδα και μεις θα πάμε εκεί πάνω; Πόσο παρακμή πια; Σιγά μην αφήσουμε τις ελληνικές παραλίες να πάμε Βουλγαρία. Τουρκία να πεις, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το καράβι για κέρκυρα πρέπει να κλείσεις ή είναι τύπου φέρυ που όποιος προλάβει πρόλαβε;

Επίσης any ideas/οδηγίες/dos/donts για το συγκεκριμένο νησί;

Το παπάρισα πάρα πολύ φέτος και μάλλον θα καταλήξω εκεί οπότε οποιαδήποτε συμβουλή ευπροσδεκτη.

Βρήκες τελικά καμιά πληροφορία; Εχω τις ίδιες απορίες βασικά. Λέω να πάω για κανα 3ήμερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

apd453 δεν αμφιβάλλω για τις τιμές και τους κώλους ....

Τα άλλα δε με ενδιαφέρουν προσωπικά.

Βολεύτηκα στις πισινάρες άνετα όταν πήγα. Το μυαλό μου δεν μπήκε καν στη λογική να ταλαιπωρήσω το κορμί μου στα αλατόνερα που ήταν άλλωστε πάνω από 3 λεπτά περπάτημα αφού η πισίνα ήταν δίπλα μου και το ξενοδοχείο χλιδή.

Το μέρος πάντως αγγίζει το άριστα όσον αφορά το value for money εν αντιθέσει με την Ελλάδα που με 60ευρά τη βραδιά θα μείνεις στα ενοικιαζόμενα του κυρ Μπάμπη.

Βούλγαρους είδα ελάχιστους. Οι περισσότεροι ήταν Άγγλοι και Σκανδιναβοί

Επεξ/σία από apd453
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκες τελικά καμιά πληροφορία; Εχω τις ίδιες απορίες βασικά. Λέω να πάω για κανα 3ήμερο.

 

Not really. Έκλεισα τηλεφωνικά σε ένα ξενοδοχείο κάπου στη Δασιά και φεύγω σε μερικές ώρες για Ηγουμενίτσα. Απο όσο είδα πρέπει να έχει φέρυ πολύ συχνά οπότε δεν χρειάζεται να κλείσεις. Θα στο επιβεβαιώσω βέβαια το πρωί/μεσημέρι οταν με το καλό είμαι στο καράβι. Αλλιώς ένας θεός ξέρει που θα καταλήξουμε. Impromptu vacations κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 άτομα με αυτοκίνητο 96€ μετ επιστροφής. Η διαδρομή είναι μιάμιση ώρα και έχει σχεδόν ανα ώρα δρομολόγιο αλλα απο διαφορετικές εταιρείες. Φαντάζομαι και οι υπόλοιπες έχουν ίδιες τιμές. Μόνο για επιβάτη είναι 20 ευρώ περαδώθε ο καθένας. Θες/νίκη- ηγουμενίτσα 3 ώρες ακριβώς με μ.ο 110χλμ. Εισιτήρια βρίσκεις χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς να προτείνει κανένα προορισμό(Ελλάδα) για αρχές Οκτώβρη;

Μανη, κυριως Λακωνικη.

 

Και καλο καιρο θα εχει αρχες Οκτωβρη, και φθηνα ειναι, και παρα πολυ ωραια (ιδιωςη Λακωνικη, αλλα και η Μεσσηνιακη καλη ειναι), και με αυτοκινητο πας.

 

Αν ενδιαφερεσαι πεσμου για λεπτομερειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει να προτεινει κανεις κατι σε Πελοπονησσο, ηπειρωτικη, για 3η βδομαδα Αυγουστου για 5 μερες με γυναικα?

Στα νησια θα γινεται χαμος και θα ειμαι ηδη κοντα στο Αιγιο οποτε σκεφτομαι μηπως αντι για κανα Ιονιο, την κανω για κανα καλο μερος για 5 μερουλες ηπειρωτικα, μην πληρωνω και κερατιατικα να περασω αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Εχω κλείσει για Σκιαθο, αλλα δεν εχω αποφασίσει αν θα παρω αμαξι ή οχι.

Οποιος εχει παει ή ξερει, μπορεί να μου πει αν αξίζει να πάρεις αμαξι ή μπορείς να την βγάλεις νοικιάζοντας μηχανάκι.

 

Απο Βολο εχει συχνα δρομολόγια πλοίων? ή επειδη μπορεί να εχω τουτου ισως τα βρω σκούρα με τα εισιτήρια και πρεπει να τα κλείσω απο πριν. (Ποσο λετε να εχουν, με το αμαξι μεσα)

 

 

Οι ερωτήσεις πολλες το ξερω. Θενκς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανερχομαι για ικαρια,

 

οκ, βρισκω να παρω αμαξι μαζι, αλλα οχι να το γυρισω ... !!!

 

οποτε με ενοικιαζομενα θα την βγαλω,

ξερει/θυμαται κανεις τι τιμες παιζουν;

κι αν εχει να προτεινει και εταιρεια π.χ.;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 τη μέρα ένα Fiat Panda μου έδωσαν εμένα τέλος Ιουλίου. Νομίζω είναι λογική τιμή και γενικώς θα δεις ότι το νησί είναι αρκετά φθηνό. Αν κάνεις ένα googlάρισμα θα βρεις 5-6 εταιρίες με ενοικιαζόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι με το ερωτημα, παιζει κανενα συμπαθητικο τουριστικο μερος στην Πελοπονησσο για 4-5 μερουλες? Μαλλον το μπουκωνουμε το νησι και μιας και θα ειμαστε κοντα στο Αιγιο με γονεις, ας παμε καπου στην Πελοπονησσο. Πυλος ισως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 τη μέρα ένα Fiat Panda μου έδωσαν εμένα τέλος Ιουλίου. Νομίζω είναι λογική τιμή και γενικώς θα δεις ότι το νησί είναι αρκετά φθηνό. Αν κάνεις ένα googlάρισμα θα βρεις 5-6 εταιρίες με ενοικιαζόμενα.

 

φοβερη τιμη, αλλα αλλη εποχη βεβαια,

αν βρω τετοια τιμη το παιρνω ολη την βδομαδα :)

 

για τα πανηγυρια του 15γουστου τωρα:

στο Μονοκαμπι ή στη Λαγκαδα;

το δευτερο απ'οτι διαβασα ειναι το πιο ξακουστο και φημισμενο, εκει δεν παιζει κι ο Φακαρος;

(βρηκα επιτελους τον νο 1 βιολιστη :))

 

ενας γνωστος βεβαια μου ειπε για ενα το πρωι και ενα αλλο για το βραδυ, αλλα δεν εχω τις σημειωσεις του μαζι μου, οταν τις δω θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...