Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρεπει να στειλω 4 60+ συγγενεις στη Χαλκιδικη.. Ψαχνουμε μερος ήσυχο, να έχει διπλα θαλασσα από εκει που μενουν, θα εχουθν αμαξι λογικα. Σκεφτομουν κανα Μαρμαρα, Νικήτη ή τιποτα προς Μουδανια. Καμια πρόταση, αν υπαρχει και για ξενοδοχείο ακομα καλύτερα!

 

Η νικήτη (δυστυχώς) είναι καθαρά παππουδοχώρι οπότε είναι μια πολύ καλή και λογική επιλογή. Ξενοδοχεία δεν. Έχει ένα σκασμό ενοικιαζόμενα όμως που μπορούν να βρούν και επιτόπου.

Μουδανιά η θάλασσα είναι άθλια και γενικά δεν προτείνω.

Μαρμαράς είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή απο διάφορες απόψεις αν και η ζωή δε νομίζω να τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα και οι ανηφόρες/κατηφόρες πιθανότατα να είναι πρόβλημα. Χμ.. Νικήτη νικήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+1 για Μαρμαρα! Ειδικα λαγομανδρα εχει απο τις καλυτερες παραλιες για μενα τουλαχιστον. Το βραδυ αν εχουν αμαξι πανε μεσα στο χωριο οπου εχει κοσμο γενικα αλλα ειναι ησυχα τα τελευταια χρονια. Αν κατεβουν απο μεταμορφωση και μετα στον παραδρομο,δεξια απο τον δρομο, εχει πολλα ενοικιαζομενα οποτε τα παιρνουν στην σειρα και ρωτανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι καταλαβα επειδη μια θεια εκανε εγχείρηση στο ποδι 100μετρα απο την παραλια, χωρις σκαλάκια ειναι η μεγιστη απόσταση που μπορουν να καλύψουν. Αμαξι θα εχουν.. Για Νικητη ψήνομαι και γω να τους στειλω αλλά θελουν να κλεισουν νωριτερα, εχω βρει 1-2 καλα. Αλλιως Χανιώτη σε ενα που μ'αρεσε και οτι γινει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να στειλω 4 60+ συγγενεις στη Χαλκιδικη.. Ψαχνουμε μερος ήσυχο, να έχει διπλα θαλασσα από εκει που μενουν, θα εχουθν αμαξι λογικα. Σκεφτομουν κανα Μαρμαρα, Νικήτη ή τιποτα προς Μουδανια. Καμια πρόταση, αν υπαρχει και για ξενοδοχείο ακομα καλύτερα!

 

Δες και Ιερισσό. 3ο πόδι, λίγο πριν την Ουρανούπολη. Πολύ καλή θάλασσα, ήσυχο χωριό, σαφώς μικρότερο από Μαρμαρά και Νικήτη, περατζάδα και μαγαζάκια δίπλα στην θάλασσα, γενικά πολύ καλό για οικογένεια και παπούδια. Διάφορα δωμάτια και ξενοδοχεία κοντά στην θάλασσα, πχ Χοτέλ Μάρκος (φίλος, καλό χωρίς να είναι κάτι σπέσιαλ). Είναι λιγότερο από 100 μέτρα από την θάλασσα. Αλλά έχει 5-6 σκαλάκια για να βγεις στην θάλασσα ίσια μπροστά από το ξενοδοχείο, εναλλακτικά περπατάς 20-30 μέτρα ακόμα και γλιτώνεις τα σκαλάκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να τους στειλω προς τα εκει αλλα λενε οτι ειναι μακρυα... Γενικα με τις απαιτησεις που εχουν πρεπει να μας χαρισουν ενα δωματιο ήσυχο, κοντα στη θαλλασα (100μ), διπλα στην πολη, ησυχο, με καλη θεα, με ησυχια και καθαρο, κοντα στη θεσσαλονικη. Απλα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, την αλλη βδομαδα θα παμε ενα διημερο Αιγινα, θελω μερη για παραλιες, που να παμε για φαγητο, για καφε, ποτο... και τετοια !

 

Και τι να μη χασουμε να τραβηξουμε σε φωτογραφιες.

 

Ζηταω πολλα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να παω Καλαματα. Αλλα δεν ξερω τι να κανω, να παω με το μηχανακι μου ( Honda Innova 125 cc) η' με ΚΤΕΛ?

 

Ρωτησα και μου ειπαν οτι γινεται να παω με το παπι, απλα θα ειναι βαρετη η διαδρομη.

 

Ξερει κανεις ποσο κανει το εισιτηριο του ΚΤΕΛ?

 

Θα παω σε ενα μερος που λεγεται Χρανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να παω Καλαματα. Αλλα δεν ξερω τι να κανω, να παω με το μηχανακι μου ( Honda Innova 125 cc) η' με ΚΤΕΛ?

 

Ρωτησα και μου ειπαν οτι γινεται να παω με το παπι, απλα θα ειναι βαρετη η διαδρομη.

 

Ξερει κανεις ποσο κανει το εισιτηριο του ΚΤΕΛ?

 

Θα παω σε ενα μερος που λεγεται Χρανοι.

 

Κάπου στα 22€ είναι το ΚΤΕΛ, αλλά θα χρειαστείς μέταφορικό για να δεις παραλίες και αξιοθέατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προγραμματιζω ταξιδι ΙΡΛΑΝΔΙΑ και θελω να μαθω αν μπορω να ταξιδεψω εκει με την νεα ταυτοτητα ( πουχει λατινικους χαρακτηρες ή χρειαζομαι διαβατηριο? )

 

επισης ΙΡΛΑΝΔΙΑ χρησιμοποιουν euro στις συναλλαγες τους, σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...