Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν γνωρίζετε κάποιο event ή χώρο ή whatever που πρέπει να ξέρει κάποιος που πάει ΝΥ αυτήν την περίοδο (και όχι μόνο) και δεν αναφέρεται στους οδηγούς, ρίχτε το!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τους δίδυμους πύργους μην ξεχάσεις..... :rolleyes:

 

Μανχάτταν αδερφε , εκεί ψάξου , έχω φιλαράκι που δουλεύει εκεί , έχει ωραια μπαρακια και κλαμπς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καμιά καλή ιδέα για κάμπινγκ? Είμαστε μεγάλη παρέα και ηλικιακά νεότατοι ~30 :)))))).

 

Είμαστε φαν του είδους και γενικά έχουμε κάνει κάμπινγκ σε πολλά μέρη (Ίο, Αντίπαρο, Γύθειο, Πάργα, Φοινικούντα, Σύρο, Σίφνο, Ζάκυνθο, Κεφαλονιά, Χαλκιδική, κλπ) αλλά στερέψαμε από ιδέες :).

Κάτι προς Ιόνιο μεριά θα το προτιμούσαμε λόγω παραλιών.

Γενικά για φέτος σκεφτόμαστε κάτι μεταξύ Λευκάδας, Κύθηρα, Παξούς ή και Ικαρία αλλά κάθε άποψη δεκτή.

Το σημαντικότερο κριτήριο για μας συνήθως είναι το κάμπινγκ να είναι δίπλα σε καλή παραλία....

Κύθηρα έχει φοβερό camping, αν και δε έχει παραλία δίπλα (θέλει 5 λεπτά περπάτημα). Και γενικά το νησί είναι πολύ όμορφο.

Και Ικαρία αξίζει για camping, ελέυθερο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύθηρα έχει φοβερό camping, αν και δε έχει παραλία δίπλα (θέλει 5 λεπτά περπάτημα). Και γενικά το νησί είναι πολύ όμορφο.

Και Ικαρία αξίζει για camping, ελέυθερο όμως.

 

Έτσι έχω ακούσει, αλλα ξέρεις τι μας φοβίζει? Επειδή πάμε full season και το camping είναι μόνο ένα, τι γίνεται αν πάμε και φάμε πούλο???? Παίζει δλδ να μην πάμε για αυτό και μόνο το λόγο...

Άλλες προτιμήσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε ένα τηλέφωνο από τώρα να δείτε τι παίζει και να ρωτήσετε πόσο κόσμο περιμένουν. Κι εγώ όταν είχα πάει κάτι τέτοιο είχα κάνει αν και ήταν Ιούλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό πάντα σου απαντάνε ότι δε ξέρουν γιατί μιλάμε για αρχές αυγούστου και πάντα έχει αυξημένη κίνηση.

Λένε ελάτε και ότι μπορούμε θα κάνουμε.....

Μάλλον την κάνουμε για Κουρούτα η κανά Πήλιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό πάντα σου απαντάνε ότι δε ξέρουν γιατί μιλάμε για αρχές αυγούστου και πάντα έχει αυξημένη κίνηση.

Λένε ελάτε και ότι μπορούμε θα κάνουμε.....

Μάλλον την κάνουμε για Κουρούτα η κανά Πήλιο!

Εγώ λέω να δοκιμάσετε πάντως, δεν έχετε να χάσετε κάτι. Αν πάντως τελικά επιλέξετε Πήλιο, ρώτα ελεύθερα ο, τι θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμ, λίγο εξειδικευμένη ερώτηση, αλλά μήπως κάποιος ξέρει.

 

Τα πρακτορεία που κάνουν οργανωμένα ταξίδια, βγάζουν κανονικά αεροπορικά εισιτήρια ή έχουν κάποιο ειδικό καθεστώς; Επί της ουσίας, ρωτάω αν με αυτά τα εισιτήρια μαζεύεις μίλια στα frequent flyer programs.

Επεξ/σία από FilipposMD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέση κλείνεις σε πολύ λίγα, σε αυτό σίγουρα όχι γιατί ρώτησα.

 

Εγώ λέω να δοκιμάσετε πάντως, δεν έχετε να χάσετε κάτι. Αν πάντως τελικά επιλέξετε Πήλιο, ρώτα ελεύθερα ο, τι θέλεις.

 

 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, αλλά είμαστε κάπου 8 άτομα και το να βγάλουμε τελικό συμπέρασμα, ξέρεις πως πάει :).

Για Πήλιο 3 camping βρήκα, το papa nero, το hellas camping και τη συκιά.

Απ'ότι διάβασα μου φαίνονται λίγο οικογενειακά, γνωρίζεις τίποτα?

Επιπλέον για τις παραλίες εκεί έμαθα καλά λόγια.

Πιθανότατα τα 2 τελευταία που είναι και στον κόλπο είναι και πιο εύκολα προσβάσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αργοστόλι 7 μέρες, για πείτε κάνα καλο ταβερνάκι (φρέσκο ψάρι ), μπαράκι κλπ

παραλιες k μέρη πάνω κάτω τα έψαξα στο περίπου κατάλαβα τι παίζει αλλα αν έχετε καμια πρόταση ρίξτε την

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέση κλείνεις σε πολύ λίγα, σε αυτό σίγουρα όχι γιατί ρώτησα.

 

 

 

 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, αλλά είμαστε κάπου 8 άτομα και το να βγάλουμε τελικό συμπέρασμα, ξέρεις πως πάει :).

Για Πήλιο 3 camping βρήκα, το papa nero, το hellas camping και τη συκιά.

Απ'ότι διάβασα μου φαίνονται λίγο οικογενειακά, γνωρίζεις τίποτα?

Επιπλέον για τις παραλίες εκεί έμαθα καλά λόγια.

Πιθανότατα τα 2 τελευταία που είναι και στον κόλπο είναι και πιο εύκολα προσβάσιμα.

Μην πάτε σε οργανωμένο, δεν αξίζει με τίποτα. Στο Παπά νερό κάτι λέει, αλλά γενικά προτιμήστε ελεύθερο. Μελανή και Παρίσαινα έχει πάρα πολύ κόσμο και είναι πολύ καλές παραλίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να στειλω 4 60+ συγγενεις στη Χαλκιδικη.. Ψαχνουμε μερος ήσυχο, να έχει διπλα θαλασσα από εκει που μενουν, θα εχουθν αμαξι λογικα. Σκεφτομουν κανα Μαρμαρα, Νικήτη ή τιποτα προς Μουδανια. Καμια πρόταση, αν υπαρχει και για ξενοδοχείο ακομα καλύτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην πάτε σε οργανωμένο, δεν αξίζει με τίποτα. Στο Παπά νερό κάτι λέει, αλλά γενικά προτιμήστε ελεύθερο. Μελανή και Παρίσαινα έχει πάρα πολύ κόσμο και είναι πολύ καλές παραλίες.

 

Ελεύθερο για 10 μέρες δύσκολα παλεύεται. Για 2-3 μέρες είναι super δε το συζητώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...