Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν στο περίπτερο και στα γκισέ του ΟΑΣΑ τα εισιτήρια έχουν ίδια τιμή, από πού βγάζει λεφτά το περίπτερο; (αυτή την απορία είχα εγώ κάποια στιγμή)

 

για Αθήνα δεν ξέρω τι ισχύει, αλλά για Πάτρα στα αστικά Κτελ το κέρδος είναι 1%. Ενδεικτικό δηλαδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To περιπτερο εχει 150 ειδη και το εισητηριο ειναι 1/150

Στο τουριστικο, το εισητηριο ειναι 1/3

Λογικα παιζει αυτο που λες και, ο ΟΑΣΑ πουλαει πιο φθηνα τα εισητηρια στους πειρπτεραδες (αφου "γλυτωνει" μισθους δικων του υπαλληλων)

Στα ακτοπλοικα εισητηρια ομως?

Τι κοστος εχει? Για το site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To περιπτερο εχει 150 ειδη και το εισητηριο ειναι 1/150

Στο τουριστικο, το εισητηριο ειναι 1/3

Λογικα παιζει αυτο που λες και, ο ΟΑΣΑ πουλαει πιο φθηνα τα εισητηρια στους πειρπτεραδες (αφου "γλυτωνει" μισθους δικων του υπαλληλων)

Στα ακτοπλοικα εισητηρια ομως?

Τι κοστος εχει? Για το site?

Αν μια εταιρεία πουλούσε όλα τα εισιτήρια μέσω site, λογικά θα είχε το μέγιστο κέρδος. Ένα μικρό τμήμα των υποψήφιων πελατών όμως ψωνίζει από το ίντερνετ. Άρα, δίνει πιο φθηνά τα εισιτήρια στα πρακτορεία, προκειμένου να έχει μεγαλύτερη πελατεία. Υποθέτω πάντα.

Και η Apple έχει και site και δικά της μαγαζιά, αλλά δίνει τα προϊόντα της και σε άλλες αλυσίδες, για να έχει πρόσβαση στο αγοραστικό κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ιδιες τιμες, εγω πηρα το γρηγορο

Παντως οπως μου τα λες, θα γλυτωνα 80Ε το ζευγαρι με το αργο και ηταν στην τιμη που είχα υπολογίσει (κανα 60αρι το ατομο πηγαινε-ελα υπλογιζα)

Πόσο κανει το αργο?

Το αργό κάνει γύρω στις 7 ώρες ενώ με το γρήγορο είναι γύρω στις 2 ώρες

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μια εταιρεία πουλούσε όλα τα εισιτήρια μέσω site, λογικά θα είχε το μέγιστο κέρδος. Ένα μικρό τμήμα των υποψήφιων πελατών όμως ψωνίζει από το ίντερνετ. Άρα, δίνει πιο φθηνά τα εισιτήρια στα πρακτορεία, προκειμένου να έχει μεγαλύτερη πελατεία. Υποθέτω πάντα.

Και η Apple έχει και site και δικά της μαγαζιά, αλλά δίνει τα προϊόντα της και σε άλλες αλυσίδες, για να έχει πρόσβαση στο αγοραστικό κοινό.

 

όχι απαραίτητα, αν ειναι μικρά τα ποσά πάει ψηλά το ποσοστό που χρεώνουν οι τράπεζες για τη συναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, αύριο έχω σκοπό να πάω μια μονοήμερη στο Ναύπλιο και ήθελα να πάρω μερικές συμβουλές για την ξενάγηση μου.

Ήθελα να ρωτήσω 1)Σε ποια παραλία να πάω για μπάνιο γιατί δεν έχω ιδέα.

2) Που να φάω, δηλαδή καμιά ωραία ταβερνούλα.

3)Εκτός από το Παλαμήδι υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που θα έπρεπε να επισκεφτώ?Στο Παλαμήδι πληρώνεις είσοδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, αύριο έχω σκοπό να πάω μια μονοήμερη στο Ναύπλιο και ήθελα να πάρω μερικές συμβουλές για την ξενάγηση μου.

Ήθελα να ρωτήσω 1)Σε ποια παραλία να πάω για μπάνιο γιατί δεν έχω ιδέα.

2) Που να φάω, δηλαδή καμιά ωραία ταβερνούλα.

3)Εκτός από το Παλαμήδι υπάρχει κάποιο άλλο μέρος που θα έπρεπε να επισκεφτώ?Στο Παλαμήδι πληρώνεις είσοδο?

1) Αρβανιτιά (κοντά) ή Τολό (5-6 χλμ απ' το Ναυπλιο περίπου)

2) Τίγκα στις ταβέρνες είναι κάτσε όπου σου γυαλίσει (θυμάμαι ότι είχα φάει καλά στο Ναυσιμεδόν αν θυμάμαι καλά το όνομα)

3) Κάνε βόλτα στα δρομάκια και φάε παγωτό απ το μούφτη τον Ιταλό. Νομίζω πληρώνεις...

 

Καλά να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα πάνε στον ιταλό πες ότι δεν έχεις ξαναπάει και δοκίμασε όλα τα παγωτά (σου δίνει κουταλιά από όποια γεύση θες άμα είσαι νέος πελάτης). Μετά πες ότι δε σου άρεσε τίποτα και πήγαινε σ'αυτό που λέει ο freedubus και πάρε κι άλλο παγωτό!

Πάντως ένας φίλος μου ελληνοιταλός έλεγε ότι ο τύπος έχει ψεύτικη υπερβολική ιταλική προφορά, για να κάνει εντύπωση κι έτσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι την πρώτη φορά που πήγα στον Ιταλό. Πήραμε ένα μισόκιλο με ένα φίλο, λέμε νταξ πόσο να κάνει, χαρά, θα το ξεσκίσουμε, πάμε ταμείο, απλώνει το χέρι, χαμόγελο πιο παγωμένο από το παγωτό του και μας λέει με αυτή την τραγουδιστή ιταλική προφορά "ΝΤΕΚΑ ΠΕΝΤΕ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το γυμνάσιο θα πας?

Οχι με την κοπελα μου θα παω...θα παω για μπανακι, και παω να δω και το ναυπλιο λιγο καλυτερα γιατι οταν ειχα παει με το γυμνασιο μονο το παιχνιδι θυμαμαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...