Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ιούνιος πλέον και σίγουρα όλοι σιγά σιγά κοιτάμε τα οικονομικά μας, και ανάλογα με την άδεια από την δουλειά τους προορισμούς για τις εξορμήσεις μας. Εδώ λοιπόν, μπορούμε να συζητήσουμε για πιθανούς προορισμούς, να προτείνουμε νησάκια σε ζευγάρια ή παρέες, να δώσουμε ιδέες, και οτιδήποτε άλλο αφορά τις καλοκαιρινές μας διακοπές.

 

Προσωπικά σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο της Μήλου, έχω ακούσει αρκετά θετικά σχόλια, αλλά δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω για το νησί. Στη περίπτωση που έχει πάει κάποιος ας βοηθήσει κάπως. :mrgreen:

 

Εσείς για που λέτε φέτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1.υπαρχει θεμα στικυ.

2.μηλο μονο με γκομενα

Έχεις δίκιο, ζητάω συγγνώμη, απροσεξία μου.

Και εγώ έτσι το σκέφτομαι, αλλά θέλω να το ψάξω και λίγο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πειτε και καπου φθηνα να παω με την κοπελα μου μια εβδομαδα. Σκεφτομαστε φετος προς πελλοπονησο μερια. Που λετε; Για μεσα Ιουλιου. Να κλεισουμε απο τωρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω λιγες μερες με τη γυναικα Γαλαξιδι... εχω καποιες μερες δωρεαν διαμονης σενα πανακριβο ξενοδοχειο...

καποιος μουπε οτι υπαρχει ενα μερος εκει κοντα που περναει καραβακι απεναντι για πελοπονησο.

α)πως λεγεται αυτο το μερος;

β)μπαινει αυτοκινητο στο καραβακι;

γ)σε πιο μερος της πελοπονησου σε παει;

 

ευχαριστω

 

και συνεχιζω! θα παω για ενα γαμο στη πατρα και ελεγα να μεινω σουκου εκει. Καποιο ωραιο μερος κοντα στη πατρα με ωραια θαλασα, ταβερνουλα, καφετερια; δε θελω ναχει πολυ κοσμο ναναι ησυχα προτιμω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιούνιος πλέον και σίγουρα όλοι σιγά σιγά κοιτάμε τα οικονομικά μας, και ανάλογα με την άδεια από την δουλειά τους προορισμούς για τις εξορμήσεις μας. Εδώ λοιπόν, μπορούμε να συζητήσουμε για πιθανούς προορισμούς, να προτείνουμε νησάκια σε ζευγάρια ή παρέες, να δώσουμε ιδέες, και οτιδήποτε άλλο αφορά τις καλοκαιρινές μας διακοπές.

 

Προσωπικά σκέφτομαι σοβαρά το ενδεχόμενο της Μήλου, έχω ακούσει αρκετά θετικά σχόλια, αλλά δεν γνωρίζω κάτι παραπάνω για το νησί. Στη περίπτωση που έχει πάει κάποιος ας βοηθήσει κάπως. :mrgreen:

 

Εσείς για που λέτε φέτος;

 

οι δυο κολλητες μου που εχουν παει Μηλο μου εχουν πει τα καλυτερα. εχει παρα πολλες παραλιες (μια 70αρα αν θυμαμαι καλα) και ειναι λεει παρα πολυ ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι η 70αρα παραλια;;

 

Σκεφτομαι και για φολεγανδρο με την κοπελα μου για λιγες ημερες, αλλα δε βρισκω φθηνα ξενοδοχεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω λιγες μερες με τη γυναικα Γαλαξιδι... εχω καποιες μερες δωρεαν διαμονης σενα πανακριβο ξενοδοχειο...

καποιος μουπε οτι υπαρχει ενα μερος εκει κοντα που περναει καραβακι απεναντι για πελοπονησο.

α)πως λεγεται αυτο το μερος;

β)μπαινει αυτοκινητο στο καραβακι;

γ)σε πιο μερος της πελοπονησου σε παει;

 

ευχαριστω

 

και συνεχιζω! θα παω για ενα γαμο στη πατρα και ελεγα να μεινω σουκου εκει. Καποιο ωραιο μερος κοντα στη πατρα με ωραια θαλασα, ταβερνουλα, καφετερια; δε θελω ναχει πολυ κοσμο ναναι ησυχα προτιμω.

 

πλάκα μας κάνεις? ολόκληρη γέφυρα + τα φέρυ μποατ (12 και 6 ευρώ αντίστοιχα) στο Αντίρριο.

 

Κοντά πάτρα, ωραία θάλασσα (λίγο κρύα), ταβέρνες και καφετέριες κοίτα ανατολικά της Πάτρας μετά το Ρίο. Για να τιμίσω και το χωριό μου, κοίτα για Ψαθόπυργο και γενικά τα χωριά εκεί γύρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δυο κολλητες μου που εχουν παει Μηλο μου εχουν πει τα καλυτερα. εχει παρα πολλες παραλιες (μια 70αρα αν θυμαμαι καλα) και ειναι λεει παρα πολυ ομορφα.

Γενικά έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για το νησί. Θέλουμε να πάμε κάπου που να μην χρειαστεί αυτοκίνητο για να γυρίσουμε το μέρος. Πέρυσι είχαμε πάει με παρέα Σκιάθο, και πήγαμε σε αρκετά μέρη με το ΚΤΕΛ του νησιού, αλλά φέτος θα πάμε οι 2 μας, και σκεφτόμουν για Νάξο, αλλά είναι αρκετά μεγάλο νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα μας κάνεις? ολόκληρη γέφυρα + τα φέρυ μποατ (12 και 6 ευρώ αντίστοιχα) στο Αντίρριο.

 

Κοντά πάτρα, ωραία θάλασσα (λίγο κρύα), ταβέρνες και καφετέριες κοίτα ανατολικά της Πάτρας μετά το Ρίο. Για να τιμίσω και το χωριό μου, κοίτα για Ψαθόπυργο και γενικά τα χωριά εκεί γύρω.

 

Οχι δεν κανω καμια πλακα. απλα δεν εχω ιδεα απτα μερη εκει.

Καποιο γραφικο χωριουδακι με ωραια θαλασα και ταβερνουλες και κανα καφε; πες κανα καλο να ψαξω στο νετ γιατι πλησιαζει η μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα παω λιγες μερες με τη γυναικα Γαλαξιδι... εχω καποιες μερες δωρεαν διαμονης σενα πανακριβο ξενοδοχειο...

καποιος μουπε οτι υπαρχει ενα μερος εκει κοντα που περναει καραβακι απεναντι για πελοπονησο.

α)πως λεγεται αυτο το μερος;

β)μπαινει αυτοκινητο στο καραβακι;

γ)σε πιο μερος της πελοπονησου σε παει;

α) Αγ.Νικόλαος

β) υποθέτω πως ναι

γ) Αίγιο

 

Δε γνωρίζω όμως αν λειτουργεί ακόμα η συγκεκριμένη γραμμή.

Πάντως έχει και εκεί γύρω όμορφες περιοχές για εκδρομές, όπως λίμνη Μόρνου/Λιδορίκι, Δελφοί, Τριζόνια, Ναύπακτος, ορεινή Ναυπακτία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την ώρα που θέλει να φτάσει Πάτρα το ιδανικότερο είναι αν πάει μέσω Αντιρίου, ήττε με γέφυρα ή με φέρυ.

 

Από κει και πέρα για καλό μπανάκι ταβέρνα και κανα καφέ στην τελική κοντά Πάτρα, κοίτα για Ψαθόπυργο, Παναγοπούλα, Άγιος Βασίλιος (πολύ κόσμο), Σελιανίτικα....

 

Πάρε και έναν χάρτη να καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...