Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει εξισου φθηνα κ για Ρωμη, αλλά για την ωρα με ψήνει περισσότερο το Κομο :D, το Μιλανο το έχω γραμμενο να πω την αλήθεια αλλα θέλει η παρεα.. Τεσπα έχω χρόνο να τους πείσω κ να παμε καμπινγκ στο Κομο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά για καλοκαίρι σε νησάκι ήσυχα και φτηνά με εύκολη πρόσβαση σε θάλασσα πάλι ήσυχα και έτσι με πιθανή ενοικίαση παπιού; τι προτείνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για καλοκαίρι σε νησάκι ήσυχα και φτηνά με εύκολη πρόσβαση σε θάλασσα πάλι ήσυχα και έτσι με πιθανή ενοικίαση παπιού; τι προτείνεται;

 

Οποιοδηποτε Ελληνικό νησι το χειμωνα! :D Το μονο ησυχο νησι που έχω παει ειναι η Κιμωλος.. Μιλαμε νεκροταφειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοώ κυρίως φτηνά και θάλασσα χωρίς δλδ να έχει τόσο κόσμο στην παραλία που νομίζεις ότι είσαι για κάφε στο κέντρο αθήνας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω μαζι με αλλα 2 φιλαρακια μου να παμε διακοπες 4,5 ημερες σε ενα νησι, για να περασουμε καλα!

 

Σκεφτομουν την ΙΟ, αλλα ακουσα ασχημα πραγματα. Το μονο καλο ειναι οτι ειναι πολυ φθηνα εκει.

 

Επειτα απο συζητηση με μερικα παιδια κατεληξα σε Μυκονο και Παρο. Τι λετε;

 

 

*Ζακυνθος,Λευκαδα,Ροδος απορριπτονται, εξ'αρχης.*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει εξισου φθηνα κ για Ρωμη, αλλά για την ωρα με ψήνει περισσότερο το Κομο :D, το Μιλανο το έχω γραμμενο να πω την αλήθεια αλλα θέλει η παρεα.. Τεσπα έχω χρόνο να τους πείσω κ να παμε καμπινγκ στο Κομο!

 

Ψάξε λίγο και τα γύρω χωριά της Λίμνης που είναι το Como. Το como έχει καταπληκτική θέα αν ανέβεις πάνω με το τελεφερίκ αλλα κάπου εκεί τελειώνει αυτό και είναι απλά ένα μικρό γραφικό παραθαλάσσιο χωριουδάκι. Αν μείνεις επάνω στο como μάλιστα... αλλα δεν ξέρω πόσο θα σου βγεί κάτι τέτοιο. Ρίξε και μια ματιά στο bellagio (γράψε και italy στο google γιατί πρώτο θα σου βγάλει το καζίνο) ή κάπου εκει γύρω.

 

Θα πρότεινα γενικά να κάτσετε 1-2 το πολύ μέρες στο Μιλάνο ώστε να δείτε ότι είναι να δείτε.. Αν θές σου κάνω ένα quick tour guide για να το ξεπετάξετε σε μια μέρα (αντε 2).. και την 3η μέρα το πρωί τρενάκι για como και απο κεί και πέρα σαφάρι στα παραλίμνια νησιά. Α! Επίσης καταπληκτική ιδέα είναι να πάρετε αυτοκίνητο και να γυρνάτε απο το ένα στο άλλο ώστε να καταλήξετε να έχετε κάνει τον μικρό ή το μεγάλο κύκλο. Οι διαδρομές είναι άντε γειά και θα σας βγεί όσο τα εισιτήρια του πλοίου το οποίο είναι τσιμπημένο.

 

Πω σταδιάλα πρωινιάτικα θέλω ταξίδι.

 

@Luxx

Πάρο. Στη Mύκονο θα σας γίνει ο κώλος σα 2ευρω και μεταφορικά και κυριολεκτικά πιθανότατα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω μαζι με αλλα 2 φιλαρακια μου να παμε διακοπες 4,5 ημερες σε ενα νησι, για να περασουμε καλα!

 

Σκεφτομουν την ΙΟ, αλλα ακουσα ασχημα πραγματα. Το μονο καλο ειναι οτι ειναι πολυ φθηνα εκει.

 

Επειτα απο συζητηση με μερικα παιδια κατεληξα σε Μυκονο και Παρο. Τι λετε;

 

 

*Ζακυνθος,Λευκαδα,Ροδος απορριπτονται, εξ'αρχης.*

γουάτ αμπάουτ Νάξος? εχει φθηνα κ καλα ξενοδοχεια κ ειναι ωραίο νησί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το σκεπτικό ότι με τα ίδια χρήματα που θέλεις εδώ για ένα σαπιοκάραβο 8 ώρες στριμωγμένος συν τα παράλογα ποσά που ζητάει ο κάθε ιδιοκτήτης ενοικιαζομένου (90 ευρώ για δίκλινο της κακιάς ώρας στη Σέριφο!), πας 6-7 μέρες εξωτερικό, βλέπεις καινούργια πράγματα, μένεις σε ένα καλούτσικο ξενοδοχείο με ημιδιατροφή και γενικά νιώθεις ότι τα χρήματά σου πιάνουν περισσότερο τόπο.

 

Σαν προορισμός έχει πράγματα να δεις και να κάνεις? Φαίνεται ενδιαφέρον μέρος, συνδυάζει παραλίες με αξιοθέατα, ισχύει?

 

 

δεν θα το έλεγα, οι παραλίες ειναι οκ, αλλά αξιοθέατα δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο, έναν μεγάλο καθεδρικό στην Πάλμα και κανα δυο μουσεία αλλά κατα τα άλλα φουλ στα τουριστικα/ξενοδοχειακά συγκροτήματα, και η νυχτερινή ζωή δε με ενθουσίασε, κυρίως απευθήνεται στους Γερμανούς που μπορούν να ακούν ότι πιο κακόγουστο υπάρχει αρκεί να πίνουν μπύρα. Αν θες να πας βαλεαρίδες καλύτερα Ιμπιθα, είναι πιο ιnternational και έχει καλύτερη νυχτερινή ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...