Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά! Μια νέα προσπάθεια σχετικά με προορισμούς στην Ελλάδα και μέρη που πραγματικά αξίζει να επισκεφτεί κανείς είναι ο ιστότοπος http://www.pounapaw.com/

 

Οι ταξιδιώτες γίνονται οι πρωταγωνιστές! Οι χρήστες είναι εκείνοι που ανεβάζουν το περιεχόμενο και το αξιολογούν.

Αν γεμίσει με προτάσεις... θα γίνει ίσως μια πολύ καλή ιστοσελίδα!!!

 

Καλά και πολλά ταξιδάκια σε όλους!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Nα ρωτησω, εψαχνα απο Heathrow πως θα παω στο ξενοδοχειο

Βρηκα μεσω του tfl.gov.uk αυτη τη διαδρομη ως προτιμοτερη

 

http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en&sessionID=JP18_3527645151&requestID=2&tripSelector3=1&itdLPxx_view=detail&tripSelection=on&command=nop&calculateDistance=1#jpmap_3

 

Θελω να ελπιζω οτι την καταλαβα (ποδαρακια, λεωφοριακι αεροδρομιου μεχρι rail station, τρενο για paddington, tube για bayswater)μπορειτε να ριξετε μια ματια να μου πειτε καποια λεποτομερια να προσεξω?(πχ αν υπαρχει και καποιος αλλος σταθμος, αν υπαρχει πανω απο μια στασεις που ισως μπερδευτω κτλ)

 

Καλοδεχουμενες και εναλλακτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..!

 

Σκεφτόμαστε με άλλο ένα παιδί για ένα τριήμερο - τετραήμερο στην Κωνσταντινούπολη αυτές τις μέρες.

Τώρα είμαστε Λάρισα.

 

Να κοιτάξουμε σε κανά ταξιδιωτικό γραφείο για κάποιο πακέτο.?

Μήπως είναι καλύτερα όχι ταξιδιωτικό και να ψάξουμε μόνοι μας για ξενοδοχεία κλπ..?

Από τιμές περίπου τι παίζει..? κανά 120 πιστεύω έχω δει σε διαφημίσεις κατά καιρούς.

Κάποια άλλη συμβουλή..?

Ευχαριστώ πολυ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυριοι εχετε καποιο γνωστο site στα ελληνικα για ταιλανδη (εκτοσ απο thai.gr)... η δικεσ σας εμπειριες για τον υπεροχο αυτο προορισμο θελω να μαθω τα παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια περιοχη ειναι καλή για να μείνεις στο Λονδίνο ωστε να μην εχει πολη ιστορία με τα λεωφορεία αλλα και να μπορεις να κανεις μια Χ αποσταση με τα πόδια ?

εχω κλείσει προς Victoria και St James..Καλές είναι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν έχει βγει το δεύτερο μέρος της τριλογίας;

μεχρι πριν 15 ημέρες, δεν είχε βγει, όχι! :(

Συγχαρητήρια στο φίλο που πρότεινε τους '' Αγώνες Πείνας''. Φοβερό βιβλίο . Τώρα ξεκινάω το δεύτερο .

Μακάρι να είναι όσο καλό ήταν και το πρώτο.

Η συγγραφέας έχει κάνει εξαιρετική δουλειά , δε κουράζει σε κανένα σημείο.

και τα επόμενα 2 βιβλία της τριλογίας, είναι ισάξια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειγον!!!! φευγω για πραγα σε λιγες μερες.

Πως μπορω να βρω αποδω μεσα τιποτα πληροφοριες,εχει γραψει κανεις κανα αρθρακι;

 

Και κατι ΠΟΛΥ σημαντικο. Μουπαν οτι παιζει και ευρω εκει αλλα δε συμφερει και μουπαν να κανω το εξης. να βγαλω μια καρτα VISA απτην τραπεζα πειραιως και να πληρωνω με αυτην εκει.

Να το κανω ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει, έχουμε γράψει η γκαρνέλα κι εγώ.

Επίσης, το συνάλλαγμα δεν είναι κακή φάση. Στάση Museum, Raiffeisen Bank και κάνεις τα ευρώ σου Τσέχικες κορώνες. Καρτούλα εγώ είχα μόνο για ανάληψη, αλλά δεν είναι κακό να πληρώνεις πλαστικά αν έχεις συνηθίσει να το κάνεις έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τράβα με την κάρτα σου από μία τράπεζα μετρητά, 2 φορές και τέλειωσε η ιστορία, μην τυραννιέσαι άδικα.

 

Και αν φοβάσαι τις ντόπιες, πηγαινε στην Deutsche bank σε μία πλατεία γύρω από το Mustek.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω αυτές τις μέρες το "Γιούγκερμαν" του Καραγάτση και πραγματικά πιστεύω οτι, παρόλο που το μυθιστόρημα γράφτηκε προπολεμικά, ο κεντρικός χαρακτήρας του αποτελεί διαχρονικό πρότυπο για κάθε αρσενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το "Καλλιτέχνης γυναικών",

Ένα βιβλίο μικρό σχετικά αφού έχει μεγάλη γραμματοσειρά και 379 σελίδες(τρικ για να φαίνεται παραφουσκωμένο ; ).

Εγώ πέρασα τις 100 και,από ότι βλέπω ως τώρα,μάλλον θα προσγειωθώ ανώμαλα από τη ζώνη της στρατόσφαιρας που με έβαλαν οι Ρέντμοντ,Μπάρκερ,Ρεβέρτε.

Κι αυτό γιατί ο Μεντόθα θέλησε να βάλει και μπόλικο κωμικό στοιχείο στην κατσαρόλα του και όχι να το έχει ως μπαχαρικό όπως λαθεμένα νόμισα.

Έτσι...αυτό που βράζει με το μυθιστόρημα του στο κεφάλι μου είναι κάπως συγκεχυμένο,αλαμπικάριστο:

Ένας ψιλοσαλεμένος σαχλοκαραγκιοζάκος μπερδεμένος στη μέση του πουθενά.

Αυτός είναι ο πρωταγωνιστής.Αν προσθέσω κιόλας και το ότι η αφήγηση είναι πρώτου προσώπου (που αυτό για μένα σήμαινε πάντα προβλεψιμότητα,απυρόβλητο και στην καλύτερη κάποια ψήγματα αυτοσαρκασμού)γίνεται κατανοητό ότι βρίσκομαι ήδη στις μπαριέρες ως αναγνώστης,έχω περάσει στο προσωπικό ασφαλείας.

Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά στη συνέχεια,αυτό θα κάνει στο εξής τη βρώμικη δουλειά (δηλαδή το προσωπικό ασφαλείας του εγκεφάλου μου θα διαβάσει το υπόλοιπο).

Πάντοτε ήμουνα κατά των προϊόντων τύπου general purpose (γενικής χρήσης).

Διότι,αγαπητέ Κε Μεντόθα,είτε κωμωδία θα κάνεις είτε αστυνομικό θα γράψεις είτε μυστήριο θα αποπνεύσεις.Λίγο από όλα κι όλα μαζί...τι να πω πέραν από το ότι "όποιος κυνηγάει πολλούς λαγούς δεν πιάνει κανέναν".Οι εξαιρέσεις υπάρχουν αλλά δεν αναιρούν τον κανόνα.

Κρατάω όμως μια μικρή επιφύλαξη να δω τι επιφυλλάσει η συνέχεια που μακάρι να με διαψεύσει.Ειδάλλως...θα το στολίσω κατά ριπάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...