Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι γω λεω να μην το ψαξω αλλο γιατι θα μου πει το expedia για να εχει καλυμενο τον κωλο του "βγαλε καινουριο" και επειδη τα εχω παρει πακετο-προσφορα με ξενοδοχειο θα γινει κανα θεμα με "νεες τιμες" και θα πλακωθουμε

 

Το καλυτεορ που εχω κανει εγω ειναι να πεταξω απο Αγγλια Ελλαδα με ταυτοτητα. Ελληνικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

την παλεύει η Lufthansa;

 

Για να κάνουνε οικονομια στους υπαλλήλους εδάφους ταλαιπωρούν τον κόσμο και χάνουν και τις πτήσεις τους. Σήμερα το πρωί πέταξα απο Μόναχο για Αθήνα, στο αεροδρόμιο προς μεγάλη μου έκπληξη δεν είχε το γνωστό σύστημα με τα check in που ειναι διαφορετικά για κάθε πτήση, κτλ. αλλά έχουν βάλει κάτι μηχανήματα που πρέπει να σκαναρεις το εισιτήριο, να βάλεις τον κωδικό κράτησης για να σου βγάλει το e-ticket.

Mετά πρέπει να πας στα CHECK ΙΝ και να παραδώσεις τη βαλίτσα σου που ήταν 3-4 για όλες τις πτήσεις και η ουρά είχε φτάσει μέχρι έξω απο το αεροδρόμιο και περίμεναν πάνω από μια ώρα. Ημουν 30 λεπτά εκεί και δεν έιχα φτάσει ούτε μέχρι τη μέση.

Μίλησα με έναν υπάλληλο στις πληροφορίες και με έστειλε στο business class για να την παραδώσω όπου όλοι οι άλλοι ήταν σαν εμένα που δεν προλάβαιναν στην κανονική ουρά, τελικά μου είπε η υπάλληλος να πάω ανέβω στο αεροπλάνο με την βαλίτσα γιατί είχε κλήσει το σύστημα.

Ανέβηκα στο αεροπλάνο μέ τη βαλίτσα και χειραποσκευή, όπου μου είπε ο αεροσυνοδός ότι ειναι πολύ μεγάλη και πρέπει να την δώσει να φορτωθεί με τις άλλες. Του την έδωσα και την κατέβασε ο ίδιος και μετά από λίγο είπε ο πιλότος θα έχουμε καθηστέρηση μιση ώρα, όπου έγινε 50 λεπτά, γιατί δεν έχουν ελεγξει τις βαλίτσες ακόμη. Σημείωση, σε κανένα σημείο μέχρι να μπω στο αεροπλάνο δεν μου ζήτησαν ούτε ταυτότητα, ούτε διαβατήριο.

 

τι να πω, τόσο κωλοχανείο δεν ειναι ουτε η πιο low budget εταιρία, κρίμα γιατι πριν κάτι χρόνια ήταν η καλύτερη αεροπορική του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη και εγω ειχα σε εκτιμηση τη Λουφτ και φευγω επισης με αυτη απο Αθηνα για Λονδινο μεσω Μοναχου, το ιδιο σου συνεβη και στην Αθηνα(υποθετω εφυγες και αποδω με Lufthansa?)

Αυτο το συστημα ειναι εντελως αθλιο-με τα αυτοματα μηχανηματα-το εζησα στην Αμερικη. Ασε που τελικα παλι καθεσαι για τις βαλιτσες

Βοηθαει μονο αν εισαι ανευ αποσκευων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν πεταξα με lufthansa από αθήνα, με aigean, και δεν είχα τετοιο πρόβλημα.

 

Το ίδιο σύστημα ειχε εφαρμόσει πριν κάτι χρόνια και η easy jet σε κάποια αεροδρόμια και το απεσυρε γιατι μπορεί να έκανε οικονομία στο προσωπικό εδάφους αλλά γινόταν πανικός στο αεροδρομιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.incrediblediary.com/travel/10-most-beautiful-and-elegant-train-journeys-around-the-world/

 

δεν ηξερα που αλλου να το βαλω. οι δεκα καλυτερες διαδρομες με τρενο στον κοσμο.

 

εχω ηδη κανει την μια απο τις 10 και αλλη μια ειναι το μεγαλο μου ονειρο. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νούμερο 3 έχω κάνει, αλλά ίσως επειδή ήμουν ήδη στον βορρά για 2 χρόνια όταν πήγα, τα τοπία πάνω κάτω τα είχα συνηθίσει και δεν εντυπωσιάστηκα τόσο. Πάντως η Σκανδιναβία έχει φοβερά σκηνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα μπανσκο.

θα προτεινα μακρια απο ολους

2 πραγματα εχει να κανεις εκει

1.σκι(και λεω πολυ σκι,οχι παω μια φορα για να μαλακιστω)

2.να τα ξυνεις σε πισινες,σπα και τζακουζια στα ξενοδοχεια.

 

μπορω να γραψω καμια 50ρια αρνητικους λογους,αλλα δε ξερω απο που να αρχισω.

αποφυγετε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να πας σε σαουνα με γυναικες πρεπει να πας σε γκρουπ φοιτητικο.

ισως ζμπρωξεις,αλλα θα ειναι το πιο ξινο ζμπρωξιμο εβερ και δεν αξιζει τετοια ψυχικη ωδυνη ουτε για παρτουζα με 1234567890 τουμπανα

ΜΑΚΡΙΑ απο γκρουπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...