Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μενα το ιδιο μου εβγαλε klainmain !!! και το χα απορία οποτε δε πειραζει ε ? μου τη λυσατε :P

 

Κατι αλλο ομως. Mε easyjet η χειραποσκευη ποσο πρεπει να ναι? ξερv 55χ40χ20 αλλα κιλα?

νομίζω όσα θελω. γιατι μονο χειραποσκευή θα χω οποτε θα βαλω ρουχα μέσα.

 

Εκτος τη χειραποσκευη μπορώ να έχω και κάτι αλλο??? Π.χ. χειραποσκευή και μια τσαντα σχολική η κατι τετοιο πιο μικρό.

δειτε εδώ κατω κάτω τι λέει http://www.technews.gr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1475

 

Και μια ερώτηση ακομα. Αν τελικα παω στην πτηση που ΗΔΗ εχω κλεισει μπορώ να προσθέσω παραδοτέα αποσκευή τωρα?

ή θα έχει extra χρεωση ( εκτος την κανονική χρεωση που έχει ).

 

plz αν ξέρει κανείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μου έχουν ζυγίσει ποτέ την χειραποσκευή...

Φαντάζομαι θέλει απλά να μην είναι εξώφθαλμα μεγάλη ή να μην την κουβαλάτε δύο άτομα και πάλι ζορίζεστε :P

 

Hotel ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣ με wc inside (φυσικά; μάλλον όχι απο ότι βλέπω) και σε λογική τιμή στο Λονδίνο ξέρουμε; Καλά για internet ούτε λόγος..

Βλέπω κάτι 70ρια σε δωμάτια με κοινόχρηστο wc και αυτίζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα το ιδιο μου εβγαλε klainmain !!! και το χα απορία οποτε δε πειραζει ε ? μου τη λυσατε :P

 

Κατι αλλο ομως. Mε easyjet η χειραποσκευη ποσο πρεπει να ναι? ξερv 55χ40χ20 αλλα κιλα?

νομίζω όσα θελω. γιατι μονο χειραποσκευή θα χω οποτε θα βαλω ρουχα μέσα.

 

Εκτος τη χειραποσκευη μπορώ να έχω και κάτι αλλο??? Π.χ. χειραποσκευή και μια τσαντα σχολική η κατι τετοιο πιο μικρό.

δειτε εδώ κατω κάτω τι λέει http://www.technews.gr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1475

 

Και μια ερώτηση ακομα. Αν τελικα παω στην πτηση που ΗΔΗ εχω κλεισει μπορώ να προσθέσω παραδοτέα αποσκευή τωρα?

ή θα έχει extra χρεωση ( εκτος την κανονική χρεωση που έχει ).

 

plz αν ξέρει κανείς :P

 

1) Ο κανόνας της easyjet λέει "αρκετά ελαφριά ώστε να μπορείτε να την βάλετε μόνος σας στα ντουλάπια πάνω από το κάθισμα". Οπότε ο αριθμός των κιλών εξαρτάται από το αν είσαι μια ντελικάτη κοπελίτσα ή κανένα μπιλντέρι.

 

2) Μόνο χειραποσκευή = το πολύ καμιά κολώνια και καμιά οδοντόβουρτσα μαζί. Συσκευασίες μέχρι 100ml μόνο και αθροιστικά 1 λίτρο.

 

3) Ναι, μπορείς να κάνεις αλλαγές ελεύθερα στην πτήση σου. Η προσθήκη χειραποσκευής είναι κοντά στο 10ευρο, αναλόγως τον προορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχουμε ξαναπεί για ξενοδοχείο στο Λονδίνο, 499 μηνύματα πριν.

 

Μμμμ ωραία.. Βλέπω οτι έχει αξιοπρεπείς επιλογές...

Το θέμα μου είναι στις αποστάσεις. Κάτι watford/Finchley κτλ είναι σε λογικές αποστάσεις; Δεν μπορώ να καταλάβω απο το google maps. Ότι βλέπω καράκεντρο είναι απο 150€ και πάνω και δεν παλεύονται.. Μέχρι ποια απόσταση απο το κέντρο (ονομαστικά σε περιοχές να ψάχνω) είναι οκ; Υπάρχουν περιοχές που πρέπει να αποφύγω;

Παίζει εβδομαδιαία all around transportation κάρτα; Κόστος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να αποφύγεις τα υπερβολικά νότια (μπρίξτον ξερωγω) και ανατολικά (χακνεη και παραπέρα). Τσέκαρε οπωσδήποτε μετρό ή στάση λεωφορείου κοντά, κυρίως λεωφορείου μιας που παίζουν τα εξαιρετικά βολικά νυχτερινά δρομολόγια, τα οποία θα τρελαθείς να χρησιμοποιείς.

Το που θα μείνεις είναι άμεση συνάρτηση του τι θέλεις να κάνεις και ποια τα ωράριά σου, γιατί η Kensigton για παράδειγμα που είναι τίγκα κεντρικός δρόμος το πρωί, γίνεται ο πιο έρημος δρόμος του κόζμου μετά τις 7 το απόγευμα.

Γνώμη μου τέλος είναι μείνε καλύτερα σε αλυσίδα ξενοδοχείο, όπως χίλτον ή χολιντεη ιν, ξέρεις τουλάχιστον τι να περιμένεις από το δωμάτιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πρόλαβε η συντρόφισσα. Τι θες να κάνεις; Τουρισμό; Γενικά, το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι να έχει σύνδεση με ΜΜΜ.

 

<Gyftia mode on> Για πόσες ημέρες πας; Δεν έχεις κανένα γνωστού γνωστό να σε φιλοξενήσει; Τόσο καιρό έχετε να τα πείτε, καιρός να δεις πως τα πάει κλπ κλπ...<Gyftia mode off>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθαρά τουρισμό για 7 ημέρες μέσα Νοέμβρη. Δεν θα πάω μόνος οπότε σε φίλο αποκλείεται..

Και ακριβώς επειδή είναι 7 ημέρες δεν μπορώ να δώσω 7χ150 μόνο για διαμονή :|

Θα προσπαθήσω και κάποιες μέρες να πάω λίγο τριγύρω σε κάποια πανεπιστήμια(σχετικά με το θέμα πανεπιστήμια εξωτερικού που είχα ανοίξει), αλλα δεν είναι αυτοσκοπός... Γενικά sigthseeing at London είναι η κεντρική ιδέα.

Το holiday inn link που πόσταρε ο insomniak παραπάνω βγάζει πολλά ακριβά αποτελέσματα εκτός απο κάποια σε περιοχές όπως watford κτλ που ανέφερα...

Αυτά πόσο μακριά είναι απο κέντρο; Γενικά είναι όλα(; ) μαζεμένα ή διάσπαρτα οπότε δεν με νοιάζει να μείνω καράκεντρο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το watford δεν είναι λονδίνο.

 

Το Hilton πως σου φαίνεται ως επιλογή; πχ

 

Όσο απομακρύνεσαι από το κέντρο, η τιμή πέφτει μέχρι και στα 59 πάουντς, αλλά 17 km μακρυά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fair enough...

Είναι φαντάζομαι σε καλή απόσταση/τοποθεσία απο ότι βλέπω στον Χάρτη.Το notting hill πχ είναι στο όριο λογικής απόστασης; (για να ξέρω συγκριτικά και για όσα βλέπω). Σπαστικό πάντως να δίνεις 100 περαδώθε για αεροπορικά και τα ίδια χρήματα να τα δίνεις για μία μέρα διαμονής. Φανταζόμουν οτι θα ίσχυε όπως και στις υπόλοιπες χώρες το 60ρι-70ρι/per night αλλα απο ότι βλέπω μάλλον έπεσα έξω :\

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λονδίνο για να μη μείνεις σε τελείως κοτέτσι, το πληρώνεις αρκετά ή μένεις σε φοιτητικό κοτέτσι αλλά δεν το πληρώνεις ή πας καλοκαιράκι και κανονίζεις από το χειμώνα να μείνεις σε φοιτητική εστία που το καλοκαίρι δεν έχει φοιτητές.

 

Η απόσταση που ρωτάς με τα πόδια, δεν πρέπει να είναι παραπάνω από 20-25 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επάνω απ' το Χάιντ Πάρκ είναι τίγκα στα ξενοδοχεία, τίγκα κέντρο, βρίσκεις άνετα δωμάτιο με 30-50 λίρες και το μετρό βρίσκεται δίπλα. Αλλά θέλει προσοχή μην πέσεις σε τρώγλη. Τσέκαρε ρηβιούς πριν κλείσεις, είναι αρκετά εμπεριστατωμένα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φχαριστώ ιδιαιτέρως :D

Άρχισα να εξοικειώνομαι αρκετά με τις ζώνες μέσω του χάρτη του tube και γενικά διαβάζω reviews και τα λοιπά για να κλείσω μια ώρα αρχύτερα μήπως και γλυτώσουμε κάνα €.

Θα κρίνω με review/τιμή/τοποθεσία...

Αν δεν βαριέστε και κάτι απο τα παρακάτω σας χτυπάει κανένα καμπανάκι σφυράτε :) Λογικά γύρω στο -500ρικο για 7ήμερο θα κατευθυνθώ.

http://www.booking.com/searchresults.html?label=gog235jc;sid=eabb3e364b513a0c0ce163c8b2099af3;checkin_monthday=15;checkin_year_month=2009-11;checkout_monthday=22;checkout_year_month=2009-11;city=-2601889;class_interval=1;si=ai%2Cco%2Cci%2Cre;ss=London;ss_all=0;ssne=London;radius=14;order=price_for_two

Ευχαριστώ once again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...