Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπ, καλώς το ναυτάκι το ζουμπουρλουδικό. Να ζήσετε!!!

 

Που πήγατε τελικά; ΝY, LA, Las Vegas; Για πες εντυπώσεις.

Και στα 3\

Επειδη ακομα τζετ λαγκιαζω και με το ζορι κρατιεμαι για σημερα εχει σχολια και αυριο αναλυση

ΛΑ για διακοπες, ΝΥ για να ζεις μονιμα, Vegas is Vegas πραγματικα ειναι το μερος που πρεπει να πας με 3 φιλους για μπατσελορ και κυριολεκτικα λες "θα τα #$@ ολα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Sky έκλεισε.

 

Λισσαβώνα πετάνε:

 

Aer Lingus

Air Berlin

Air Transat

Blue Air

BMI Baby

Brussels Airlines

Condor

EasyJet

GermanWings

ThomsonFly

Vueling

 

Αμφιβάλλω αν υπάρχει direct connection με Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατοι συνταξιδιώτες για ρίχτε λίγο πληροφορίες...

 

Επιβεβαίωση κράτησης

ΕΠΕΙΓΟΝ! Δεν μπορείτε να πετάξετε εάν δεν παράσχετε αυτές τις πληροφορίες

Ένας ή περισσότεροι από τους προορισμούς της κράτησής σας απαιτεί την υποβολή στοιχείων ταξιδιωτικού εγγράφου, ώστε να υπάρξει συμμόρφωση με την εθνική νομοθεσία περί ασφαλείας.

ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΕΤΕ.

 

Επειδή η ρουφιάνα η easyjet δεν έλεγε να δεχτεί την visa shop and cash mου, είπα σε ένα φίλο και μου έκλεισε τα εισιτήρια...

Μου προώθησε το mail της κράτησης όπου μεταξύ άλλων είχε και το παραπάνω κείμενο μαζί με ένα λίνκ παραπομπής...

Το προώθησα στον φίλο ο οποίος μου ζήτησε αρ ταυτότητας/έκδοσης ΚΑΙ λήξης για να συμπληρώσει τα παραπάνω στοιχεία ...

 

Επειδή μυρίζομαι οτι κάτι δεν κατάλαβε καλά και θα έχω τρεχάματα όταν θα είναι να φύγω, η easyjet για ΛΟΝΔΙΝΟ(gatwick) ζητάει κάτι περίεργο; Κάποιοι μου είχαν πεί για διαβατήριο... (το οποίο έχει και λήξη). Εγώ τι κάνω που δεν έχω ισχύον διαβατήριο; Βάζω στοιχεία απο το παλιό(το οποίο έχει ήδη λήξει); Είμαι ΟΚ με τα στοιχεία της ταυτότητας και απλά η easyjet τον παίρνει; Τι παίζει γενικά με την easy και το λονδίνο;

 

Επίσης.. Κάπου έχει πάρει το αυτί μου να έχουν ζητήσει την κάρτα με την οποία έχεις κλείσει τα εισιτήρια.. Εφόσον εγώ τα έκλεισα μέσω φίλου τι διάβολο κάνω; Του παίρνω την κάρτα για σιγουριά ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Θένξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης.. Κάπου έχει πάρει το αυτί μου να έχουν ζητήσει την κάρτα με την οποία έχεις κλείσει τα εισιτήρια.. Εφόσον εγώ τα έκλεισα μέσω φίλου τι διάβολο κάνω; Του παίρνω την κάρτα για σιγουριά ή δεν ισχύει κάτι τέτοιο;

Σε κάποια αεροδρόμια έχεις τη δυνατότητα να κάνεις check in με τη πιστωτική σε αυτόματο μηχάνημα το οποίο σου βγάζει τα εισιτήρια, δεν είναι υποχρεωτικό απλά γλιτώνεις χρόνο συνήθως.

Για καλό και για κακό ρώτα την easyjet, μπορούν να σου λύσουν και τη πρώτη σου απορία άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, για Λονδίνο η easy δε ζητάει κάτι περίεργο, ταξίδεψα το Πάσχα μόνο με ταυτότητα. Παίζει να είναι τίποτα σχετικό με τη γρίπη; (;) Ηλίθιο, αλλά δε θα μου φαινόταν απίθανο κιόλας. Πάντως, στο δικό μου μέηλ δεν έλεγε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτοματοποιημένο και αφορά προορισμούς που δε μπορείς απλώς να μπεις χύμα μέσα, όπως Νορβηγίες, Ελβετίες, Τσαγερία κτλ.

 

Αυτό με την κάρτα δε στέκει γενικά, κάποιες ταξιδιωτικές υπηρεσίες (πχ της Deutsche Bahn) σε ρωτάνε τι έγγραφο ταυτοπροσωπείας θες να επιδείξεις στον έλεγχο εισιτηρίων -ταυτότητα, διαβατήριο, πιστωτική με την οποία έγινε η κράτηση κτλ. Όσο εσύ θα έχεις μαζί ταυτότητα, δε σε αφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...