Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν έχεις ξαναπάει Βερολίνο ζήτα από τον Lucifer να σου γράψει τι πρέπει να δεις/πιεις.

 

Είναι τζάμπα και συμφέρει. \

Θα το κάνει, γιατί δεν αντέχει... θα βουτήξει το δάχτυλο στην τούρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δήλωση.. Μέσα στην επόμενη εβδομάδα κλείνω και γω για berlin και τριγύρω περιοχές για Νοέμβριο.. 90+ πέραδωθε απλά πρέπει να στανταρέψω της ημ/νιες με τη δουλειά μου.. Τζάμπα..

Φχαριστώ που μου ανοίξατε την όρεξη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω τόσο πολύ να τραγουδήσω "είναι μια καμήλα, είναι μια καμήλα" αλλά φοβάμαι μη το πάρεις στραβά =ρ

 

Άντε ρε κωλόπαιδα, ζηλεύω, εγώ τότε θα 'μαι σε ένα κωλοχώρι στη Βαλτική 3 ώρες από Βερολινάκι. =(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοί πολυταξιδεμένοι του κόσμου, έχω μια ερώτηση. Έστω μια πτήση από Καναδά προς Παρίσι της Air France (Ντε Γκωλ) που έχει προγραμματισμένη άφιξη 6.05. Αν κλείσω με LOT πτήση που φεύγει στις 7.15, ρισκάρω να την χάσω λέτε; Αν θυμάμαι καλά, έχει 3 terminal το αεροδρόμιο. Έχει κάνει κανείς κάτι παρόμοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι η απόσταση στα terminals, αλλά ότι εγγυημένα η airfrance θα καθυστερήσει και στη συνέχεια πρέπει να check in στη LOT. Και η πιο χρονοβόρα διαδικασία στο CDG είναι ο έλεγχος των χειραποσκευών, στον οποίο ο χρόνος περνάει βασανιστικά...

 

Είχα πτήση Βοστώνη-Παρίσι-Αμβούργο, με 1.5 ώρες στο παρίσι, όλο με aifrance και μπήκα στο αεροπλάνο για το ΗΑΜ ένα λεπτό πριν κλείσουν την πύλη και δεν ήμουν για ψώνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι η απόσταση στα terminals, αλλά ότι εγγυημένα η airfrance θα καθυστερήσει και στη συνέχεια πρέπει να check in στη LOT. Και η πιο χρονοβόρα διαδικασία στο CDG είναι ο έλεγχος των χειραποσκευών, στον οποίο ο χρόνος περνάει βασανιστικά...

 

Είχα πτήση Βοστώνη-Παρίσι-Αμβούργο, με 1.5 ώρες στο παρίσι, όλο με aifrance και μπήκα στο αεροπλάνο για το ΗΑΜ ένα λεπτό πριν κλείσουν την πύλη και δεν ήμουν για ψώνια...

 

+7δις

Ο έλεγχος των χειραποσκευών είναι μακράν ο πιό μακρύύύύύύς και εξονυχιστικός που έχω δεί.. Μη το ρισκάρεις με τίποτα.. Οι αποστάσεις στα terminals δεν είναι τίποτα.. ο έλεγχος όμως είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δίκιο μάλλον, οπότε δεν θα το τολμήσω, γιατί δεν με τρελαίνει η ιδέα να ξεμείνω στο Ντε Γκωλ μετά από ολονύχτιο υπερατλαντικό ταξίδι...

 

Μια άλλη ερώτηση τώρα. Έχω μια βδομάδα στη διάθεσή μου, 17-24 Οκτωβρίου. Ξεκινάω από Παρίσι και πρέπει να επιστρέψω Παρίσι. Αν πάω αεροπορικά Κοπεγχάγη, μείνω 3-4 μέρες, συνεχίσω αεροπορικά για Άμστερνταμ, μείνω κι εκεί άλλες 4 και πάρω τρενάκι για Παρίσι, θα προλάβω να τις δω τις πόλεις ή μόνο την ταλαιπωρία θα φάω; Η εναλλακτική λύση είναι να πάω εξ αρχής στο Άμστερνταμ και να έχω περιθώριο να δω και κανα Ρότερνταμ/Χάγη. Εσείς που έχετε πάει, τι γνώμη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πήγαινα Κοπεγχάγη. Θα προτιμούσα, τρενάτος το ταξίδι Βρυξέλλες-Χάγη-Ουτρέχτη-Αμστελόδαμο και πτήση για πίσω. Αν είχα τίποτα βαλιτσάρες μάλλον θα δυσκολευόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχώς βαλιτσάρες θα έχω αναγκαστικά και θα πρέπει να κουβαλάω και λάπτοπ, γι' αυτό και δε θέλω πολλές αλλαγές ξενοδοχείων-πόλεων. Βρυξέλλες αξίζουν πιο πολύ από Κοπεγχάγη δηλαδή;

Επεξ/σία από FilipposMD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις 3 πόλεις που έχεις αναφέρει το Άμστερνταμ είναι το μαστ. Από εκεί και πέρα θα πήγαινα Βρυξέλλες κι όχι Κοπεγχάγη.

 

Αλλά, αυτό είναι προσωπική επιλογή, επειδή μένω 4 ώρες από την Κοπεγχάγη και έχω πάει 3-4 φορές και επειδή στις Βρυξέλλες κατέχω τη γλώσσα και νοιώθω πιο άνετα.

 

Να ξες πάντως και στις 3 πόλεις τα ξενοδοχεία είναι ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοπεγχάγη πάντως σε 3-4 μέρες βγαίνει και αν είσαι εδώ Παρασκευή/Σάββατο έχει τζέρτζελο και λούσιφερ και τέτοια φάση. Επίσης μια μέρα τη βγάζεις σπίτι, δυστυχώς για παραπάνω δεν έχω την άνεση γιατί θα φάω σκούπα, ήδη το 'χω κάνει διερχομένων =ρ Ξέρω ότι ακούγεται γύφτικο, αλλά ό,τι μπορώ κάνω ο πτωχός =/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...