Προς το περιεχόμενο

Ξαφνικο προβλημα με συνδεση σε ασυρματο δικτυο


Ln_e

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια,ελπιζω να απευθυνομαι στη σωστη ενοτητα.

Το θεμα μου εχει ως εξης,πριν 7-8μηνες αγορασα το Dell inspiron 15 3000series 3543 i7 και ολα ηταν καλα μεχρι προχθες που ξαφνικα δεν μπορουσε να συνδεθει ασυρματα με το δικτυο μου.Αντ αυτου στο εικονιδιο του δικτυου μου δειχνει ενα κιτρινο τριγωνο με θαυμαστικο και γραφει περιορισμενο, ενω το wifi ειναι ενεργο.Σε αυτο το σημειο να πω πως τοσο το αλλο laptop οσο και το κινητο μου συνδεονται κανονικα στο δικτυο,οποτε δεν ειναι θεμα του router ή του παροχου.Εχω προσπαθησει την αντιμετωπιση προβληματων και την αποκατασταση αλλα τιποτα δεν αλλαζει και εξακολουθει να μην συνδεεται στο net.

Μπαινοντας σε καποια fora καταλαβα οτι ισως θα πρεπει να κατεβασω καποιο wifi driver αλλα ως λιγο ασχετη δεν ξερω ποιο και τι ακριβως να κανω.

Sorry αν κουρασα αλλα χρειαζομαι βοηθεια.

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι υπάρχουν 2 διαφορετικοί drivers για το WiFi για το laptop σου (ανάλογα με την κάρτα που έχει). Καλύτερα να το συνδέσεις μέσω καλωδίου Ethernet και να πατήσεις εδώ το Detect Drivers για να βρει ακριβώς ποιους drivers χρειάζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι υπάρχουν 2 διαφορετικοί drivers για το WiFi για το laptop σου (ανάλογα με την κάρτα που έχει). Καλύτερα να το συνδέσεις μέσω καλωδίου Ethernet και να πατήσεις εδώ το Detect Drivers για να βρει ακριβώς ποιους drivers χρειάζεσαι.

Θα το προσπαθησω αλλα να σου πω την αληθεια το να εγκαταστησω νεο driver μονη μου χωρις να ξερω καποιες παραμετρους μου φαινεται λιγο δυσκολο.Ηλπιζα να λυνεται το θεμα μου με καποιο πιο απλο τροπο.Ισως τελικα να το παω σε τεχνικο,γιατι δεν το κατεχω πολυ το θεμα με την τεχνολογια.

Σε ευχαριστω πολυ παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...