Προς το περιεχόμενο

Η Sony αντικαθιστά δωρεάν όλα τα Xperia S smartphones με κιτρινισμένη οθόνη


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Sony επιβεβαίωσε σήμερα τις αναφορές των τελευταίων ημερών σχετικά με προβλήματα κιτρινισμένων οθονών στο Xperia S smartphone. Η εταιρεία σε δηλώσεις της στην ιστοσελίδα του CNET αναγνωρίζει το πρόβλημα αναφέροντας όμως ότι επηρεάζεται από αυτό μικρός αριθμός χρηστών.

Το πρόβλημα της κιτρινισμένης οθόνης στο Xperia S μπορεί να εμφανιστεί εάν η συσκευή εκτεθεί σε θερμοκρασίες μεγαλύτερες των 40 βαθμών Κελσίου, και ύστερα από αρκετή ώρα χρήσης. Η Sony πρόκειται να αντικαταστήσει όλες τις επηρεαζόμενες συσκευές χωρίς κανένα επιπλέον κόστος, ενώ αναφέρει ακόμη ότι η διαδικασία παραγωγής στα εργοστάσιά της έχει τροποποιηθεί έτσι ώστε οι καινούργιες συσκευές να λειτουργούν απροβλημάτιστα.

 

Η οθόνη του Xperia S αποτελεί ένα από τα πιο σημαντικά χαρακτηριστικά της συσκευής, η οποία είναι μεγέθους 4.3" ιντσών ανάλυσης 1,280x720 pixel. Δεν είναι η μόνη συσκευή τον τελευταίο καιρό που πάσχει από προβλήματα υπερθέρμανσης, καθώς αντίστοιχες αναφορές έγιναν και πριν από λίγες ημέρες για τη νέα γενιά iPad της Apple, η οποία λέγεται ότι αναπτύσσει υψηλότερες θερμοκρασίες σε σύγκρικση με τον προκάτοχό της, το iPad 2.

 

Link.png Site: CNET UK


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τραγικο απλα...δεν επιτρεπεται απο τετοια ονοματα στο χωρο τετοια λαθη ελεος πια με την κατακορυφη πτωση της ποιοτητας στα παντα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ηρεμίστε λίγο, είναι μαμημένο κινητό είναι. Στο δικό μου (Ν70) δεν δούλεψε ποτέ η προφύλαξη οθόνης. Δε θυμάμαι και πολλά κινητά χωρίς προβλήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ούτε στο παρελθόν.

 

Πραγματικά είναι όμως το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί στη ζωή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ηρεμίστε λίγο, είναι μαμημένο κινητό είναι. Στο δικό μου (Ν70) δεν δούλεψε ποτέ η προφύλαξη οθόνης. Δε θυμάμαι και πολλά κινητά χωρίς προβλήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο ούτε στο παρελθόν.

 

Πραγματικά είναι όμως το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί στη ζωή μου...

 

Ναι άλλα δεν πάει να πει ότι πληρώνεις για αγαθό και δεν θα λειτουργεί σωστά.

 

Αν δουλευε ετσι το συστημα τοτε θα σου λεγε η καθε εταιρια το κινητο κανει 400 επειδη δεν το ψαξαμε καλα ως προς τι προβλήματα μπορει να βγαλει σκασε 350 και παρτο μαστορα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραγικο απλα...δεν επιτρεπεται απο τετοια ονοματα στο χωρο τετοια λαθη ελεος πια με την κατακορυφη πτωση της ποιοτητας στα παντα !

 

Tουλαχιστον ειπε για αντικατασταση, δεν ειπε παρτε δωρεαν θηκες για να μην κανουμε αντικατασταση ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tουλαχιστον ειπε για αντικατασταση, δεν ειπε παρτε δωρεαν θηκες για να μην κανουμε αντικατασταση ;)

Ούτε αυτός που εννοείς είπε κάτι τέτοιο. Δε θυμάσαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αυτός που εννοείς είπε κάτι τέτοιο. Δε θυμάσαι καλά.

 

Α θυμησε μου τις δωρεαν θηκες γιατι τις χαριζαν τοτε; Μπραβο στην Sony για την σταση της. Θελει μεγαλη μαγκια για να κανεις τετοιο βημα. Ανεβηκε πολυ η αξιοπιστια της στα ματια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε. Η Apple στην περίπτωση του iPhone 4 σου έδινε δυο επιλογές: Δωρεάν θήκη ή επιστροφή χρημάτων. Για κάποιο λόγο, το δεύτερο ξεχνιέται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα κάνουμε πως δεν καταλαβαίνουμε. Η Apple στην περίπτωση του iPhone 4 σου έδινε δυο επιλογές: Δωρεάν θήκη ή επιστροφή χρημάτων. Για κάποιο λόγο, το δεύτερο ξεχνιέται...

 

Επιστρέφει τα λεφτά της θήκης που αγόρασες, όχι το αντίτιμο του iphone..!

Διάβασε μέσα απ το forum.

 

Μπράβο στην sony για αυτή της την κίνηση..!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα

 

εγω δεν εχω παρατηρησει κατι στο δικο μου, τωρα βεβαια να μπω στον πειρασμο να το βαλω στους 40 βαθμους το κινητο, δε ξερω....

 

τεσπα, μια απορια ομως. αν εγω μετα απο 5 μηνες γρατσουνισω την οθονη απο δικο μου λαθος, και το παω στη σονυ και τους πω "α κοιταξτε κιτρινιζει η οθονη τωρα που ειναι καλοκαιρι και ζεστανε ο καιρος" θα μου το αλλαξουν????????????? οεεο?????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...