Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με driver wireless σε λαπιτόπι [SOLVED]


SpirosLouis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:fear: :fear: :fear: :fear:

Έχω αρχίσει να ξεμένω από ιδέες... Κανονικά θα έπερεπε να το βλέπει...

Δεν ξέρω τι σκάλωμα έχει φάει...

 

Δοκίμασε και αυτό με το drivermax που σου είπα, μπας και....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ...

Ξέμεινα από ιδέες....

Περίμενε κάποιον άλλον που έχει περισσότερες γνώσεις από εμένα (υπάρχουν άπειροι εδώ μέσα).

 

Αν αποφασίσεις να κάνεις φορματ θα σου πρότεινα να περασεις 7ρια με κλειστά μάτια.

Τέτοια προβλήματα δεν υπάρχουν εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καληνύχτα φίλε μου και πάλι σε ευχαριστώ:-D :mrgreen: :-)

 

Και για έναν όχι και πολύ περιέργο λόγο κολλάνε και στα windows vista ultimate οι drivers..hmm χαλασμένοι drivers από την Acer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτοιμος να βάλω FreeBSD είμαι αλλά κρατιέμαι ακόμα...:-D

 

Δοκιμάζω..

 

Λίγο παράξενο μου φαίνεται να έχει πρόβλημα γιατί πριν ακριβώς κάνω το format δούλευε κομπλέ.

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα windows δεν μπορούν να δουν τις κάρτες. Δεν ξέρω το γιατί...

 

Μπήκε και με το παραπάνω..!!!

 

Μπήκε και με το παραπάνω..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτοιμος να βάλω FreeBSD είμαι αλλά κρατιέμαι ακόμα...:-D

 

Δοκιμάζω..

 

Λίγο παράξενο μου φαίνεται να έχει πρόβλημα γιατί πριν ακριβώς κάνω το format δούλευε κομπλέ.

 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι τα windows δεν μπορούν να δουν τις κάρτες. Δεν ξέρω το γιατί...

 

Μπήκε και με το παραπάνω..!!!

 

Μπήκε και με το παραπάνω..!!!

 

Πέτα τα sVista και βάλε 7ρια πάνω.Κάποιο σκάλωμα έχει φάει το pc....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα μήνυμα στην Acer hellas και μου απάντησαν και αμέσως. αν είναι δυνατόν ^_^ Θα προσπαθήσω να το βάλω μόνο και μόνο για σπάσιμο και μετά του βάζω 7άρια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Ωσάν τον Αρχιμήδη και εγώ" Ευρηκααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα !-!-! (2200 χρόνια μετά :D )

 

Τελικά δούλεψε και θα πω και την λύση του προβλήματος για τους επόμενους τυχόντες. :)

 

Πρόβλημα:

 

Όλοι οι drivers εκτός των driver δικτύου(ασυρμάτου και ενσυρμάτου) εγκαθηστόνται κανονικά. Οι άλλοι 2 κολλάνε όταν πας να τους εγκαταστήσεις κολλάνε τα πάντα. Ο λόγος γιατί τα windows vista δεν βρίσκουν ακριβώς τις κάρτες και τους οδηγούς με αποτέλεσμα να εμφανίζονται ως " Άλλες Συσκευές" στην "Διαχείριση Συσκευών" του "Πίνακα Ελέγχου".

 

Λύση:

 

1) Κατεβάζουμε τους drivers από το site της εταιρίας για το υλικό μας.(τους ποιο πρόσφατους και σταθερούς)(και για το wireless και για το ethernet - αν υπάρχουν αμφότερα).

 

2) Πηγαίνουμε: Πίνακας Ελέγχου --> Διαχείριση Συσκευών --> Άλλες Συσκευές.

 

3) Κάνουμε δεξί κλικ στην συσκευή που θέλουμε να εγκαταστήσουμε και πατάμε "Ενημέρωση προγράμματος οδήγησης..)

 

4) Μετά διαλέγουμε την 2η επιλογή δηλαδή την αναζήτηση από τον υπολογιστή μας για την εύρεση υλικού οδηγού.

 

5) Πηγαίνουμε στον κεντρικό φάκελο του driver και πατάμε OK. Μετά την επιλογή επόμενο και αρχίζει να ψάχνει για τον οδηγό. (έχουμε τικαρισμένο την σημείωση "Να συμπεριληφθούν οι υποφάκελοι)

 

6) Αυτόματα μετά θα έχει εγκατασταθεί και θα βρίσκεται σαν ¨"Προσαρμογείς Δικτύου" στον πίνακα "Διαχείρισης Συσκευών"

 

 

Ελπίζω να βοηθήσω και τους επόμενους που θα έχουνε το ίδιο πρόβλημα :) Ένα μεγάλο ευχαριστώ τον φίλο/συμφορουμίτη filip123go για την υπομονή και επιμονή του :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εγώ το είπα, άμα είμαι νευριασμένος ούτε στόχο στο 1 μέτρο με μπάλα του μπάσκετ δεν πετυχαίνω :-D :-D :-D

 

Ευχαριστώ πάντως φίλε μου...πάντως θα ορκιζόμουνα ότι αυτό το έκανα :eek: Δεν πειράζει χαλάλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

εμένα πάντως δεν τους πέρναγε με τίποτα και είχα ακριβός το ίδιο πρόβλημα και η λύση βρέθηκε μέσω driverMAX και lan από το router.

Αλλιώς ακόμα θα ψαχνόμουνα .

 

οφείλω ένα ευχαριστώ στα παιδιά που γράψανε μιας και μου δώσανε ιδέες (άσχετα αν οι περισσότερες δεν δούλευαν :) )αρκεί που SOLVED και σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...