Προς το περιεχόμενο

Το μTorrent 3.0 beta προσθέτει streaming και αξιολόγηση των αρχείων κατά τη λήψη


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Το μTorrent κυκλοφόρησε την πολυαναμενόμενη beta της έκδοσης 3.0, στην οποία έχει προσθέσει μερικά άκρως ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά. Συγκεκριμένα, επιτρέπει στον χρήστη να παρακολουθήσει ένα βίντεο την ώρα που το κατεβάζει, αλλά και να αξιολογήσει και να σχολιάσει τα torrents ώστε να βοηθήσει τους άλλους χρήστες να εντοπίσουν όσο το δυνατόν πιο εύκολα ποιοτικότερο περιεχόμενο.

 

post-59623-0-41772700-1303280636_thumb.jpgpost-59623-0-80835600-1303280670_thumb.jpg

 

 

Επίσης, το μTorrent 3.0 beta περιλαμβάνει ένα αρκετά ανανεωμένο, πιο «καθαρό» περιβάλλον χρήσης που δίνει έμφαση στην ευχρηστία, έχοντας απλοποιήσει σε μεγάλο βαθμό κάποιες λειτουργικότητες.

 

Χαρακτηριστικό είναι, για παράδειγμα, ότι ο χρήστης μπορεί πλέον να μεταφέρει με απλό drag and drop αρχεία από τον σκληρό του δίσκο στο παράθυρο του μTorrent για να δημιουργήσει απευθείας το δικό του torrent και να αποκτήσει την ίδια στιγμή αυτόματα το link που θα μοιράσει σε όσους θελήσουν να το κατεβάσουν.

 

Το μTorrent 3.0 beta είναι διαθέσιμο μόνο για Windows και μπορείτε να το κατεβάσετε από το forum της εφαρμογής.

 

Link.png Site: TorrentFreak

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το δοκιμάσουμε, και μόλις χθες έλεγα ότι αν κάποιος p2p client υποστήριζε να τα κατεβάσει με τη σειρά τα κομμάτια ενός βίντεο και ο vlc να αναλάβει την αναπαραγωγή. Δεν είδα παρα πολλές αλλαγές στο περιβάλλον, μιας και αρκετά απλά ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενα εξαιρετικο προγραμμα για ληψη torrent που δεν το εχω δει να αναφερεται πουθενα ειναι και το qBittorrent

Link.png Site: http://qbittorrent.sourceforge.net/

 

("κλονος του utorrent")

 

Αυτο το προγραμμα το πρωτοδουλεψα σε ubuntu τωρα υπαρχει και για windows.

Ειναι εξαιρετικο προγραμμα με παραπλησιο interface με το utorrent και ιδιαιτερα "ελαφρυ".

Ενω υποστηριζει και κατι που δεν το εχω συναντησει σε αλλο torrent downloader.

Τη ληψη "σε συνεχεια" του αρχειου, που δινει τη δυνατοτητα preview ακομα και οταν εχει κατεβει

ενα μικρο μερος του αρχειου, ιδιαιτερα χρησιμο οταν κατεβαζουμε αρχεια βιντεο,ταινιες,κ.λ.π.

 

Οσον αφορα το παραπανω αρθρο.

Ενδιαφερον τροποποιηση για την εξελιξη του utorrent.

Περιμενω με ανυπομονησια την stable εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου θυμιζει λιγο σαν limewire (περιπου) με συνδιασμο youtube :mrgreen:

καλη φαση και πιστευω οτι θα εξυπηρετησει κυριος τους "αρχαριους" στο χωρο των torrents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω το εβγαλα μολις το εβαλα.

δεν μου αρεσει το νεο interface και εχει αρχισει να γινεται bloated πλεον.

Δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ρε παιδια, πως δουλευει το streaming? Αφου anw παιρνεις bits and pieces απο το αρχειο... Εννοω οτι αν δεν εχει αρκετα Bits στην σειρα δεν μπορεις να κανεις streaming.

 

Ασε που εγω δεν το θεωρω καθολου βοηθιτικο αυτο. Στα σοβαρα τορρεντς τα αρχεια ειναι σπασμενα σε rar πακετακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου κατεβάζει το αρχείο σε σειρά. Εντάξει αν βιάζεσαι να δεις κάτι καλό είναι. Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποια άλλη περίπτωση που μπορεί να είναι χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μTorrent είναι μονόδρομος για heavy seeders. Ξεκίνησα με το Azureus όμως το άλλαξα σύντομα για το bitCommet. Πριν λίγα χρόνια ασχολήθηκα με το μTorrent. Στην αρχή το σνομπάριζα επειδή μου φαίνονταν μικρό και απλοϊκό. Σύντομα διαπίστωσα πως πρόκειται για εκπληκτικό πρόγραμμα πολύ ελαφρύ και γρήγορο. Δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τα υπόλοιπα. Το αφήνω για μήνες να δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Ψάξτε για την portable εκδοσή του που έχει όλα τα αρχεία και τις ρυθμίσεις μαζεμένες για κάθε ενδεχόμενο. Όσοι έχετε κέφι ασχοληθείτε με τις advance ρυθμίσεις του . Έχει τρελές και πονηρές επιλογές. Το site έχει καλό tutorial με αναλυτικές πληροφορίες για τις advanced ρυθμίσεις. Από ότι ξέρω είναι λαμπρό παράδειγμα προγράμματος που δεν χρειάζεται να φορτώνει την μνήμη και τον επεξεργαστή. Τα τελευταία χρόνια έχει παραγίνει το κακό με απλές εφαρμογές που απαιτούν 200 mBytes τουλάχιστον από την μνήμη του υπολογιστή. Δεν λέω η μνήμες είναι πάμφθηνες αλλά κάπου οι προγραμματιστές βαριούνται και καταφεύγουν σε εύκολες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η alpha εκδοση ετρωγε σχεδον ολη τη μνημη του συστημστος πανω απο 2,5Gb. η beta ειναι καλυτερη αλλα δεν ειναι τοσο ελαφρυ οσο η 2xx.θελει πολλες βελτιωσεις ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...