Προς το περιεχόμενο

Έφτασε η σταθερή έκδοση του Chrome 10


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Αν και πλέον έχει πάψει σχεδόν να αποτελεί είδηση, η σταθερή έκδοση του Chrome αναβαθμίστηκε, φτάνοντας στο 10. Έτσι, όλοι οι χρήστες του θα αποκτήσουν την αναβαθμισμένη μηχανή Javascript V8 “Crankshaft”, που υπόσχεται μεγαλύτερη ταχύτητα, καθώς και κάποιες άλλες αλλαγές που αφορούν την ασφάλεια και την ευχρηστία του δημοφιλούς browser.

 

Πιο συγκεκριμένα, η Google θεωρεί ότι ο Chrome 10 αναμένεται να είναι έως και κατά 66% ταχύτερος στην επεξεργασία της JavaScript, ενώ η λειτουργία του sandbox επεκτείνεται και στον ενσωματωμένο flash player του browser, για ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια.

 

Κατά τα άλλα, οι ρυθμίσεις ανοίγουν πλέον σε νέα καρτέλα αντί για ξεχωριστό παράθυρο, ενώ έχει προστεθεί η δυνατότητα συγχρονισμού των κωδικών του χρήστη, πέρα από τα αγαπημένα, ρυθμίσεις, θέματα και επεκτάσεις που ήδη υποστηριζόταν.

 

Όπως συνήθως, η αναβάθμιση του Chrome πραγματοποιείται αυτόματα και ενεργοποιείται με την πρώτη επανεκκίνηση του browser, ενώ όσοι δεν τον έχουν ήδη μπορούν να τον κατεβάσουν από το google.com/chrome.

 

 

Link.png Site: DownloadSquad

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις το εγκατέστησε αυτόματα και έκανα επανεκκίνηση.

Ούτε στον ταχύτητα είδα κάποια φανερή διαφορά.

Παρ' όλα αυτά είναι ο ταχύτερος από όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω οτι ειχα προβλημα με το πλοηγο καθως καποιες σελιδες δεν επαναφορτωνονντας και ουτε κρασαραν απλα εμεναν στην μνημη, οποτε αυτο πρεπει να λυθει αμεσα, οπως και το προβλημα να λειτουργουν οι ιτνερνετικοι σταθμοι και να ακουμε ραδιοφωνο οπως στον Ι.Ε. μεσα απο το onradio και τα αλλα ραδιο πορταλ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο chrome για εμένα είναι ο καλύτερος,ποιό γρήγορος κ διαχειρίζεται έξυπνα την μνήμη..!Ένα πράγμα θα ήθελα να μου πεί κάποιος έχει την λειτουργία ενος κύριου κωδικού όπως ff?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μονος λογος που χρησιμοποιω ακομα κατα κυριο λογο Firefox ειναι οτι δεν εχω βρει επιλογη στον Chrome που να κανει αυτοματη εκκαθάριση δεδομενων μολις βγαινω... Υπαρχει ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς της! Δεν βλέπω κάποια αλλαγή σε πρώτο στάδιο, εμφανισιακά τουλάχιστον.

 

 

Διαφορα ουτε εγω ειδα προς το παρον.. παντως κατι νουμερακια που μου εκανε τωρα τελευτεα ειναι οκ τωρα... :)

 

Όπ έπεσα στην πρώτη αλλαγή, οι επιλογές εμφανίζονται σε τάμπ.

 

Ο μονος λογος που χρησιμοποιω ακομα κατα κυριο λογο Firefox ειναι οτι δεν εχω βρει επιλογη στον Chrome που να κανει αυτοματη εκκαθάριση δεδομενων μολις βγαινω... Υπαρχει ??

Υπάρχει.... αλλάζω δουλειά και χρειάστηκε να σβήσω τα πάντα από τον chrome του εκεί υπολογιστή. Αλλά έχει και άτι καλύτερο έχει πλοηγήσει εξαρχής χωρίς καταγραφεί.....των βημάτων σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω οτι ειχα προβλημα με το πλοηγο καθως καποιες σελιδες δεν επαναφορτωνονντας και ουτε κρασαραν απλα εμεναν στην μνημη, οποτε αυτο πρεπει να λυθει αμεσα, οπως και το προβλημα να λειτουργουν οι ιτνερνετικοι σταθμοι και να ακουμε ραδιοφωνο οπως στον Ι.Ε. μεσα απο το onradio και τα αλλα ραδιο πορταλ....

και εδω πεφτει το ερωτημα... Γιατί να ακους ραδιο στο πι σι οταν εχει ο καθενας το λιγοτερο 1000 τραγουδια μεσα; και δεν παιζει να τα εχεις ακουσει ολα οσα εχεις... (όν τόπικ) εγω χρησημοποιω τον chromium γιατι με φαινεται λιιιιιγο πιο ελαφρυς ακομα και απο τον χρωματιστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...